21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,792 TL
  • 4,676 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
BURSA 13°

Mudanya eski Kaymakamı Çiftçi iddialara yanıt verdi!

Mudanya eski Kaymakamı Çiftçi iddialara yanıt verdi!

Mudanya Kaymakamlığı yaptığı dönemde bir kadını ormana götürüp darp ettiğine ilişkin iddialara yanıt veren Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, şahsına yönelik bir karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

09 Şubat 2018 Cuma 08:30 GÜNCEL

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi,  Mudanya kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı M. Ö. adlı kadını kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddialarıyla ilgili makamında açıklama yaptı. Hakkında çıkan iddiaların yalan olduğunu, gerçekle hiçbir alakasının olmadığını belirten Vali Çiftçi, “Bugün şahsımla ilgili bazı basın organlarında yer alan iftira niteliğindeki iddialarla ilgili şu an açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. 21 yıllık kamu hizmetinde haktan hukuktan doğruluktan devletime ve milletime bağlılıktan asla taviz vermedim. Görev yaptığım her yerde, halkımla iç içe oldum. Daima halkımızın çıkarlarını gözettim” dedi.

Bu durumdan rahatsızlık duyanların olduğunu belirten Çiftçi, şöyle devam etti: “Devletime, milletime, aileme halel getirecek hiçbir faaliyettin içerisine girmedim. Bundan sonrada asla girmeyeceğimi beni tanıyanlar ve halkımız çok iyi biliyor. İzzet ve onurum, çıkarları zarar gören birileri tarafından, itibar suikastına kurban edilmeyi çalışılmaktadır. Bu haysiyet cellatları, bu taktiklerini her dönem kendilerine tehdit olarak gördükleri kişilere karşı yapmış ve yapmaya da devam etmektedirler. Konu yargıya intikal etmiş iken tek taraflı bir iftirayı ve iddiayı basınımızın haber diye vermesi maksatlı bir yayın yapıldığını göstermektedir.”

M.Ö hakkında açıklama yapan Çiftçi, “Söz konusu iddialar 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır. Ben söz konusu haberde adı geçen M.Ö ile Mudanya kaymakamı iken belediye özel kalemi olması münasebeti ile tanışmaktayım. Kendisi belediye yönetiminin değişmesi ile vekalet ettiği Özel Kalem Müdürlüğünden uzaklaştırılmıştır ve benden yardım istemiştir. Benden de bu yardımı bulamayınca beni telefonla tehdit etmeye başlamıştır. Kendisi de bugün verdiği demeçlerde bunu açıkça belirtmektedir. M.Ö ile başka bir hukukumuz asla olmamıştır. Beni ve ailemi tehdit etmemesi için, yaklaşık 3 ay önce mahkemeden koruma kararı aldım. Soruşturmanın gizliliği çerçevesinde başkada açıklama yapacak durumda değilim” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da kullandığı traktörün altında kalarak feci şekilde can verdi

Bursa'da kullandığı traktörün altında kalarak feci şekilde can verdi