20 Mart 2018 Salı

  • 3,942 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Netanyahu zor günler geçiriyor! 'Bay Bay Bibi'

Netanyahu zor günler geçiriyor! 'Bay Bay Bibi'

İsrail polisinin Başbakan Benyamin Netanyahu'nun iki ayrı davada 'rüşvet', 'güveni kötüye kullanmak' ve 'yolsuzluk' ile suçlanması için savcılığa tavsiye vermesinin ardından Tel Aviv'de binlerce kişi yolsuzluk karşıtı gösteri yaptı.

16 Şubat 2018 Cuma 17:22 GÜNCEL

İsrail, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun ‘yolsuzluk’ yaptığı iddialarıyla çalkalanıyor.  Tel Aviv'de toplanan binlerce eylemci Başbakan Netanyahu'ya istifa etmesi çağrısı yaptı, 'Bay Bay Bibi' ve 'Suç Bakanı' dövizleri taşıdı. Netanyahu'nun hakkındaki suçlamalara yönelik 'Hiçbir şey olmayacak çünkü hiçbir şey yok' açıklamasına eylemciler 'Yalancı, yalancı' sloganları atarak karşılık verdi.

'RÜŞVET', 'GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMAK'

Salı günü İsrail polisi, 68 yaşındaki Netanyahu'nun 'Dava 1000' ve 'Dava 2000' olarak anılan iki ayrı davada 'rüşvet', 'güveni kötüye kullanmak' ve 'yolsuzluk' ile suçlanması için yeterli kanıta sahip olduklarına karar vermiş ve savcılığa Netanyahu'ya dava açılması tavsiyesi vermişti.

İSTİFA ETME ZORUNLUĞU YOK

Netanyahu ise hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu iddia ederek istifa etmesi yönündeki çağrıları reddetmişti. Netanyahu'nun koalisyon ortakları şu ana kadar Başbakan'ın arkasında durdu. İsrail yasalarına göre Netanyahu'ya resmi olarak suçlamalar yöneltilse de istifa etme zorunluluğu bulunmuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yunanistan'dan tehdit gibi Türkiye açıklaması

Yunanistan'dan tehdit gibi Türkiye açıklaması