19 Şubat 2018 Pazartesi

  • 3,749 TL
  • 4,661 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 10°

Restorana roketli saldırı

Restorana roketli saldırı

Afrin’deki terör mevzilerinden Kilis’e yine roket atıldı. Kent merkezindeki bir restorana isabet eden roket nedeniyle 4 kişinin yaralandığı belirtildi.

01 Şubat 2018 Perşembe 17:58 GÜNCEL

Terör örgütü YPG kontrolündeki Afrin’den Kilis’e bugün peş peşe roketli saldırı düzenlendi.  Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mensuplarınca sabaha doğru atılan ilk roket Ekrem Çetin Mahallesi'nde iki katlı bir evin alt katındaki dış duvara isabet etti.  Can kaybı ya da yaralananın bulunmadığı olay sırasında duvarda hasar oluştu. Polis ekipleri, olay yerinde inceleme başlattı.  Bir fabrikada işçi olan ev sahibi Mehmet Baloğlu, uyuduğu sırada roketin düştüğünü fark ettiğini ancak kendi evi olduğunu tahmin etmediğini söyledi.

İKİNCİ ROKET

Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından Barış Mahallesi'ne atılan ikinci roket ise iki katlı binanın altındaki işyerine isabet etti. Can kaybı veya yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak inceleme başlattı. Roketin düştüğü binada ikamet eden Mehmet Polat, sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında dükkanın kepenkindeki deliği gördüğünü ve güvenlik güçlerine haber verdiğini belirterek, "Allah şükürler olsun ki patlamadı kimseye bir şey olmadı" dedi.

ÜÇÜNCÜ ROKET RESTORANA İSABET ETTİ

Akşam saatlerinde ise atılan üçüncü roket Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan tarihi yapıdaki restorana düştü. Yaralıların bulunduğu belirtilen olay yerine ihbarla çok sayıda sağlık ve güvenlik görevlisi sevk edildi. 

KİLİS VALİSİ: 4 YARALI

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, terör örgütü PYD/PKK'nın roketli saldırısına ilişkin, "Atılan 2 roket, bir ev ile bir lokantaya isabet etti, 4 kişi yaralandı" dedi. Bu arada, sınır birliklerince roketlerin atıldığı noktalar tespit edildi ve misliyle karşılık verildi. Top atışları kent merkezinden de duyuldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da bir hırsız, yardım paralarını çaldı!

Bursa'da bir hırsız, yardım paralarını çaldı!