20 Mart 2018 Salı

  • 3,945 TL
  • 4,869 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Salih Müslim için çember daralıyor: Peşini bırakmayacağız

Salih Müslim için çember daralıyor: Peşini bırakmayacağız

Almanya'da görülen PYD elebaşı hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Salih Müslim ile ilgili girişimlerimiz oldu. Yarın da Almanya’da Sigmar Gabriel ile buluşacağız ve bu konuyu ele alacağız. Nereye giderse gitsin, peşini bırakmayacağız” dedi.

05 Mart 2018 Pazartesi 18:39 GÜNCEL

Türkiye, terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslüm için Almanya'dan geçici tutuklama ve iade talebinde bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu çabalarımız sadece Çekya ya da Almanya ile sınırlı değildir. Salih Müslüm nereye giderse gitsin peşini bırakmayacağız” dedi.

ÇEKYA'DA GÖZALTINA ALINMIŞTI

PYD eski Eşbaşkanı Salih Müslüm Çekya'nın başkenti Prag'da bulunduğu otelde gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz hafta Prag'da hakim karşısına çıkarılan Salih Müslüm Türkiye'nin iade talebine rağmen serbest bırakılmıştı. Çekya mahkemesi, Salih Müslüm'ün AB sınırlarını terk etmemesine karar vermişti. Salih Müslüm geçtiğimiz hafta sonu Berlin'de düzenlenen bir gösteriye katılmıştı.  Salih Müslüm hakkında Türkiye'de çıkarılan 3 yakalama kararı bulunuyor.

4 MİLYON TL ÖDÜL

PYD eski Eşbaşkanı Salih Müslüm'in ismi, İçişleri Bakanlığı'nın "Terörden Arananlar Listesi"nde 4 milyon liralık ödülle kırmızı kategoride yer alıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İlahi adalet! Köpeği arabaların önüne atan adama araba çarptı!

İlahi adalet! Köpeği arabaların önüne atan adama araba çarptı!