23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,788 TL
  • 4,663 TL
  • 161,85 TL
  • 116.841
BURSA 13°

Şam yönetimi açık açık tehdit etti: 'Türk uçaklarını düşüreceğiz'

Şam yönetimi açık açık tehdit etti: 'Türk uçaklarını düşüreceğiz'

Suriye'ye saldırı düzenleyen her savaş uçağını düşürecekleri yönünde tehditler savuran Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, “Bu ister İsrail uçağı olsun, ister Amerikan uçağı olsun, isterse Türkiye uçağı olsun fark etmez” dedi. Mikdad, Araplar ile Kürtlere 'birlik olup Türk güçlerine direnmeleri' çağrısı da yaptı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 20:51 GÜNCEL

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, düzenlediği basın toplantısında, Türk savaş uçaklarını düşürme tehdidinde bulundu.  Suriye hava sahasını ihlal eden her uçağın tıpkı İsrail uçağı gibi düşürüleceğini söyleyen Mikdad, ''Ordu Suriye'ye saldırı düzenleyen her savaş uçağını düşürecektir ve bu boş bir tehdit değildir. Suriye hava savunma sistemleri, Suriye'ye saldıracak her uçağı vurmak üzere aktif hale getirildi. Bu ister İsrail uçağı olsun, ister Amerikan uçağı olsun, isterse Türkiye ya da Suriye'ye zarar verecek başka bir ülkenin uçağı olsun fark etmez” dedi.

TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞİN

Mikdad, Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili Suriye'nin kuzeyindeki Araplar ile Kürtlere 'birlik olup Türk güçleriyle savaşmaları' çağrısı yaptı.

BM'YE ABD'Yİ SORUŞTUR' ÇAĞRISI

Sputnik'te yer alan habere göre; ABD ile bazı Arap ülkelerinin Suriye hükümet güçlerinin ilerleyişini önlemek için IŞİD'e destek verdiğini, ABD'nin yüzlerce IŞİD militanını Rakka ve Deyr ez Zor'dan tahliye ettiğini belirten Mikdad, 'Birleşmiş Milletler'i (BM), ABD'nin icraatlarını ve eylemlerini soruşturmaya çağırıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da korkunç kaza: Ölü ve yaralılar var!

Bursa'da korkunç kaza: Ölü ve yaralılar var!