24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Şanlıurfa'da bir İHA daha düştü

Şanlıurfa'da bir İHA daha düştü

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde mısır tarlasına insansız hava aracı (İHA) düştü. Geçtiğimiz günlerde de ABD'nin İncirlik'ten kalkan silahlı İHA'sı, Ceyhan'da kısa süre sonra alevler içinde yere çakılmıştı.

21 Ağustos 2017 Pazartesi 17:59 GÜNCEL

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yolbilen köyünde Hıdır Üçağaç'a ait mısır ekili tarlaya İHA düştüğünü gören vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, hava aracının enkazında incelemede bulundu. Tarla sahibi Üçağaç, ifadesine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

İncirlik Hava Üssü'nün resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, İHA'nın ABD Hava Kuvvetlerine bağlı predator olduğu belirtildi.

KÖYLÜLER OLAYI ANLATTI

Görgü tanıklarından İdris Üçağaç, "İçerdiydim ses gelince dışarı çıktım, aracın bir anda tarlanın ortasına düştüğünü gördüm." dedi.

Ahmet Üçağaç ise köyde oturdukları sırada şiddetli bir ses duydularını, tarlaya gittiklerinde parçalanmış bir hava aracı gördüklerini ifade ederek, "Ses çıkarıyordu, sinyal veriyordu. Önce korktuk sonra jandarmaya haber verdik. Gelip incelediler." ifadesini kullandı.

Bu arada İncirlik Hava Üssü'nün resmi internet sayfasından paylaşılan açıklamada, "ABD Hava Kuvvetlerine bağlı bir MQ-1 Predator (İnsansız Hava Aracı) bugün saat 11:50 sularında Türkiye’nin güneydoğusunda düşmüştür. Kazanın sebebi bilinmemektedir." denildi.

Geçtiğimiz günlerde de ABD'nin İncirlik'ten kalkan silahlı İHA'sı, Ceyhan'da kısa süre sonra alevler içinde yere çakılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Teklif imzaya uygun değil

Teklif imzaya uygun değil