18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Sarıalan değer kaybediyor

Sarıalan değer kaybediyor

Türkiye’de kış turizminin gözdelerinden biri olan Uludağ Sarıalan bölgesinde kar motorlarının bulunmaması, tatil için bu bölgeyi seçen yerli-yabancı turistleri hayal kırıklığına uğratıyor.

29 Aralık 2017 Cuma 21:06 GÜNCEL

Son bir yıl içerisinde ‘4 mevsim Uludağ’ sloganıyla, Uludağ’ı kalkındırmak için yapılan çalışmalar, bölgeyi tatilcilerin en çok tercih ettiği tatil merkezi haline getirdi. Özellikle yeni oteller bölgesine yapılan cafe ve restoranlar, tam donanımlı kayak merkezi, yenilenen teleferik ve telesiyej sistemi ile Uludağ zirvesinde, haftaiçi bile önemli bir yoğunluk yaşanıyor. Ancak Sarıalan bölgesinde kar motorlarının olmaması ve buna yönelik aktivitelerin yapılamaması, yerli-yabancı turistleri ve tur şirketlerini hayal kırıklığına uğratıyor.

TUR ŞİRKETLERİ ÖFKELİ

Kar kalınlığının bir metreyi bulduğu Uludağ’daki tüm otellerde, yılbaşı ve yaklaşan sömestr tatili ile birlikte yüzde yüz doluluk oranına ulaşıldı. Ancak yurtiçi ve yurtdışından gelen tur şirketleri, tur paketleri kapsamında bulunan Sarıalan bölgesinin yeterli aktivite donanımına sahip olmamasından dolayı isyanda. Tur şirketleri, paketlerinde yer alan Uludağ turlarında, misafirlerini yeterince iyi ağırlayamadıklarını ve Uludağ’ın artık tercih edilmediğini belirtti.

VALİLİĞE DİLEKÇE

Bursa Valiliği’ne konuyla ilgili dilekçe veren şirketler, oluşan bu durum sebebiyle maddi ve manevi zarara uğradıklarını vurguladı. Valiliğe verilen dilekçede, “Sarıalan’da kar motoru aktivitelerinin yapılmaması, bölgenin maddi ve manevi zarara uğramasına neden olmaktadır. Sarıalan’ın değer kaybetmemesi adına misafirlerimize sunduğumuz kar motoru aktivitesinin devam etmesi için gerekenin yapılmasını arz ederiz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

SERTAÇ CİHAN

30 Aralık 2017 Cumartesi 12:56

Uludağ gibi bi doğa harikası beyaz cennette bu tip keyfi uygulamaların kimseye faydası olmayacağı gibi, orda bulunan işletmecileri ve esnafıda mağdur eder. Ayrıca bölgenin turistik kimliğinede büyük zarar verir. Yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi, hem turistlerin hemde işletmecilerin mağduriyetinin giderilmesi dileklerimle. İyi seneler...

Doğan Ağcı

30 Aralık 2017 Cumartesi 00:36

Uludağ gibi turistik bir yerde bu keyfi uygulamanın yanlış olduğunu, yetkililerin inşallah bu yanlıştan bir an önce döneceklerini bekliyoruz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da zeytinlik cinayetinde bir kişi tutuklandı

Bursa'da zeytinlik cinayetinde bir kişi tutuklandı