19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,817 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 18°

Sarraf davasında flaş gelişme

Sarraf davasında flaş gelişme

ABD'de yargılanan Rıza Sarraf'ın davasının bu hafta görülmeyeceği, Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla'nın ise tek başına yargılanacağı belirtildi.

27 Kasım 2017 Pazartesi 19:33 GÜNCEL

Bugün New York’ta başlaması planlanan Rıza Sarraf davasında flaş bir gelişme yaşandı. Davaya bakan hâkim Richard Berman yaptığı açıklamada, davanın bu hafta görülmeyeceğini, davada yargılanan tek ismin eski Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla olduğunu belirtti.

JÜRİ SEÇİMİ

Rıza Sarraf'ın yanı sıra New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ile, aynı dava kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, eski Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan'ın da aralarında bulunduğu sanıklar için jüri seçimi yapılıyor.

'JENCKS MATERYALİ'

ABD hukuk literatüründe "Jencks materyali” olarak tabir edilen ve savcılığın elinde bulunan işbirlikçi sanığın itirafları anlamına gelen dosyalarda Zarrab'ın yer aldığı iddiası gündeme gelmişti.

SUÇLAMALAR NE?

İran'a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamakla suçlanan Zarrab geçen yıl mart ayından bu yana New York'ta tutuklu bulunuyor. Atilla ise 27 Mart'ta JFK Havalimanı'ndan Türkiye'ye gitmek üzereyken gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Polis memuru kalbine yenik düştü

Polis memuru kalbine yenik düştü