23 Mart 2018 Cuma

  • 3,970 TL
  • 4,898 TL
  • 170,61 TL
  • 116.109
BURSA 15°

Şişe sularıyla ilgili hayati uyarı!

Şişe sularıyla ilgili hayati uyarı!

Bursa’da su çeşmeden içilir mi yoksa damacana-şişe suları mı tüketilmeli? Yerel belediyecilikte tecrübeli isim Ziya Güney bugünkü yazısında önemli bilgiler sundu.

18 Aralık 2017 Pazartesi 10:36 GÜNCEL

‘Bursa’da çeşme suyu sağlık mı sağlıksız mı?’ sorusu son zamanlarda çok tartışılan konulardan bir tanesi. Bununla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme alan Nilüfer eski Belediye Başkanı Ziya Güney, belediyecilikteki deneyimlerini YeniDönem okurlarıyla paylaştı.

BUSKİ’nin geçen yıllarda Dobruca arıtma tesislerine yaptıkları ileri teknoloji yatırımları ile şebeke suyunun en son teknolojilere göre arıtılıp Bursalılara ulaştırıldığını belirten Güney, şehir şebeke sularının daha faydalı olduğunu söyledi.

Şişe sularının kireç (kalsiyum) oranının çok düşük, şehir şebekelerinde ise bu oranın ideal sertlik olan 17 civarına ayarlandığı bilgisini veren Güney, şişelerin polikarbonat malzemeden üretilmiş olması nedeniyle mikrobiyolojik açıdan ciddi risk taşıdığının altını çizdi.

Ziya Güney, ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne çok önemli bir uyarıda bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa

18 Aralık 2017 Pazartesi 18:44

Buradan birilerinin açıklamalarıyla suyumuzun çok mük****l olduğu hissi vermeye kalkmayın.sağlık kadar olmasada görsellikde bir gıda ürününde hemde iddialı bir suda bu görüntüler hoş değil.çeşmelerimizi açtığımızda,suyun şeffaf aktığı günleri unuttuk.Tahminen 8 aydan buyana çeşmelerimizden,akan suyun görüntüsü bulanık aşırı derecede kireçli.Kimse bu kadar kireçli olması sağlıklı demesin.Yalan söylemiş olur.Bu sağlıklıysa geçen yıllarda imrenerek,özenerek içtiğimiz,çay demlediğimiz sularımız sağl

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da hurdacının parasını çalan şahıs kıskıvrak yakalandı

Bursa'da hurdacının parasını çalan şahıs kıskıvrak yakalandı