24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Soğanlı Bursa'nın yıldızı olacak

Soğanlı Bursa'nın yıldızı olacak

Osmangazi Belediyesi’nin Eylül ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Mustafa Dündar Soğanlı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bölgede yapılan yeni konutların anahtar teslimlerine başlandığını kaydeden Dündar “Burası Bursa’nın en değerli bölgesi haline gelecek” dedi.

04 Ekim 2017 Çarşamba 20:34 GÜNCEL

Osmangazi Belediye Meclisi toplandı. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Mustafa Dündar, eylül ayında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. CHP Grup Sözcüsü Cevat Asa’nın Soğanlı kentsel dönüşüm projesi ile ilgili sorularını cevaplandıran Mustafa Dündar, Soğanlı Tabakhaneler bölgesinde önceki yıllarda ciddi temizliklerin yapıldığını belirterek, “Bölgeyi, beton bariyerler de koyarak kapattık, ama yine çöpler atıldı. Yakın zamanda orada 550 ton moloz çöp kaldırıldı. Belediyenin işi çöpleri kaldırmak ama vatandaşın kişisel çöplerini özel mülkiyet alanındakileri toplamak değil tabi ki. Bizler bu tespitleri yapıp kimler o çöpleri kimler atıyorsa onlara ilişkin cezai işlemleri de yürütüyoruz. Orası bir an önce dönüşüme girerek yapılaşmayla birlikte temizlenecek” diye konuştu.

Soğanlı kentsel dönüşüm çalışmalarında anahtar teslimlerinin başladığını kaydeden Başkan Dündar, “Belediye olarak yol çalışmalarını başlattık. İnşaattan kalan molozları temizletiyoruz. Yılbaşında bitmiş olacak. Projeyle ilgili çalışma ortaya çıktığı zaman da çevre düzenlemesiyle birlikte Bursa’nın en değerli bölgesi haline gelecek” dedi.

YÜZDE 90 ORANINDA KAMULAŞTIRMAAR TAMAMLANDI

Kent Meydanı projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Dündar, “Kent Meydanı projesinde yüzde 90 oranında kamulaştırmalar yapıldı. Orada aldığımızı yıktık. kurban bayramı öncesinde de molozları taşımaya başladık. Şu anda da yoğun bir şekilde moloz taşımaları devam ediyor. Orasını temizleyip proje uygulamasına geçeceğiz. Projeyle ilgili birçok mimarla görüşmeler yaptık. O bölgede ne yapılabilir, onları konuştuk. Sizlerle ve vatandaşlarla da görüşeceğiz. Bursa’ya yakışır bir proje ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

BİZİM ELİMİZE SU DÖKECEK KİMSE YOK

Osmangazi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik konusundaki çalışmaları hakkında meclise bilgiler veren Başkan Mustafa Dündar, “Sosyal belediyecilik dediğimiz zaman bu konuda bizim elimize su dökecek kimseyi tanımıyoruz. ‘Belediyem Benimle’ ile birlikte yaptığımız çalışmalar, ev ziyaretlerinden maddi desteğe kadar hepsi yapılıyor. Biz, 850 bin kişiye hizmet veriyoruz. Herkese adil hizmet götürüyoruz ve ayrımcılık yapmıyoruz. Biz birlikte Osmangazi, birlikte Türkiye’yiz. Sağlıktan eğitime kadar birçok kurumla işler yapıyoruz. Kimin ne talebi oluyorsa bütçemiz ölçüsünde ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Başkan Dündar, ‘Belediyem Benimle’ ekibinin artık profesyonel bir noktaya geldiğini ve çok çalıştığının altını çizerek, “Kurumsal bir kimlik kazandı. Kendi içerisinde farklı bölümlere ayrıldı. Osmangazi Kariyer Merkezi (OKİM), sürekli iş talepleri oluyor. Bununla ilgili işverenle iş arayan arasında köprü görevi görüyoruz. Ancak, biz Bursa’da işsizliğin sorun olmaması gerektiğine inanarak çalışıyoruz. Yoksulluk masası var. Burada da gıdadan eşyaya elbiseye kadar pek çok yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Hastaların tedavileri gibi birçok alanda titiz çalışmalar yapılıyor. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi belediyeciliğin üçte ikisi sosyal belediyeciliktir ve biz de bu anlayışıyla her zaman ciddiyetle çalışan bir belediyeyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Barzani ateşi tadacaktır!

Barzani ateşi tadacaktır!