19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
BURSA 18°

Suriye'nin hamlesine Türkiye'den yanıt!

Suriye'nin hamlesine Türkiye'den yanıt!

Suriye'nin Afrin'e gireceğine ilişkin haberlerle ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Eğer rejim buraya PKK’yı temizlemek için girerse problem yok. PKK’yı korumak için giriyorsa Türk askerini kimse durduramaz” dedi.

19 Şubat 2018 Pazartesi 14:01 GÜNCEL

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suriye'nin Afrin'e gireceğine ilişkin haberlerle ilgili konuştu, net mesajlar verdi. “Eğer rejim buraya PKK’yı temizlemek için girerse problem yok” diyen Çavuşoğlu, “PKK’yı korumak için giriyorsa Türk askerini kimse durduramaz. Tehdit oluşturan YPG PKK örgütünü temizlemek için bu operasyonu başlattık. Dolayısıyla her zaman Suriye'nin sınır bütünlüğü, toprak bütünlüğü konusunda vurgumuzu yapıyoruz. Ve bu konuda da yine Ürdün ile aynı çizgideyiz. Ve en güçlü destekleyen ülkelerden bir tanesi biziz” ifadelerini kullandı.

‘SAATLER SONRA GİRECEK’ İDDİASI

Suriye devlet televizyonu, Esad rejimi yanlısı güçlerin birkaç saate kadar Afrin'e gireceğini iddia etmişti.  Geçtiğimiz günlerde de Esad ve PKK arasında Afrin için işbirliği yapacaklarına ilişkin iddialar çıkmış; Reuters, terör örgütü PKK'nın uzantısı SDG'nin Esad rejim güçleri ile anlaştığını, Esad güçlerinin Afrin'e gireceğini iddia etmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Uludağ Üniversitesi'nde hırsızlık şoku!

Uludağ Üniversitesi'nde hırsızlık şoku!