17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Toplu sözleşme öncesi işveren temkinli

Toplu sözleşme öncesi işveren temkinli

Mayıs 2015’te Bursa’da fitilinin ateşlenip sonra birçok şehre de yayılan işçi eylemleri henüz hafızalarımızdaki yerini korurken, bu yıl içindeki toplu sözleşme dönemine aylar kala sanayici tarafının nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak konusu. Yazarımız N.Nuri Yavuz bugünkü yazısında MESS Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını okuyucularıyla paylaştı

19 Haziran 2017 Pazartesi 10:42 GÜNCEL

“İşverenin toplu sözleşme masasına hangi teklifle oturacağına yönelik hiçbir ipucu paylaşmayan (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası) MESS’in Genel Sekreteri Yıldırımoğlu, konuya temkinli yaklaştı.

Toplu sözleşmenin bir süreç olduğuna vurgu yapan Yıldırımoğlu, “(Mayıs 2015-İşçi Eylemleri) Geçen sefer yaşananlar, toplu pazarlık sürecinin sonunda olmadı. Bu pazarlık sürecinden bağımsız oldu” dedi.

Yıldırımoğlu, “Bu sene hedefimiz, ‘sendikalar tekliflerini versin, bir inceleyelim, üyelerimizle görüşüp öyle müzakerelere başlayalım’ şeklinde olacak. Müzakere masası muhtemelen temmuz-ağustos gibi kurulur” diye konuştu.

Üstelik Mayıs 2015’teki işçi eylemleriyle ilgili olarak Yıldırımoğlu önemli bir iddia ortaya attı.

 O dönemde eylemin yasal olup olmadığı tartışmalarını işçi lehine sonuçlandıran Yargıtay 7. Hukuk Dairesi’ndeki hâkimin FETÖ’den alındığını iddia etti”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Memurlar otomatik BES'i pek sevmedi

Memurlar otomatik BES'i pek sevmedi