18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Türkiye'den ABD'ye 'Afrin' cevabı

Türkiye'den ABD'ye 'Afrin' cevabı

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Galloway’ın “Türkiye ile Afrin hakkında görüşüyoruz” açıklamasına Türkiye’den yalanlama geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Türkiye’nin ABD ile Afrin konusunda sürdürdüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır” dedi.

27 Şubat 2018 Salı 11:54 GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü’nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası hakkındaki soruya cevap verdi. Aksoy, “ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen, Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası doğru değildir.  Türkiye’nin ABD’yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır” dedi.

ÖNCELİK MÜNBİÇ

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un ziyaretini hatırlatan Aksoy, “Ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır” diye konuştu.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Galloway geçtiğimiz günlerde, "Türkiye ile Afrin hakkında görüşüyoruz" açıklaması yapmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Akkuş'un oğlu hain gecede bu mesajı atmış: 'Beyler kazandık'

Akkuş'un oğlu hain gecede bu mesajı atmış: 'Beyler kazandık'