20 Mart 2018 Salı

  • 3,940 TL
  • 4,863 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 19°

Turnuvanın galibi kardeşlik oldu!

Turnuvanın galibi kardeşlik oldu!

Bursa Muş-İlder’in bu yıl 6.sını düzenlediği Futbol Turnuvası, dün yapılan final maçıyla son buldu. Turnuvada dereceye giren takımlara kupalarını, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Muş Belediye Başkanı Feyat Asya takdim etti.

20 Kasım 2017 Pazartesi 09:10 GÜNCEL

Bursa Muş İlder’in düzenlemiş olduğu Futbol Turnuvası Hamitler Spor Tesisleri’nde oynan final maçıyla son buldu. Bu yıl 6.sı düzenlenen futbol turnuvasında 16 takım bir buçuk ay boyunca ter döktü. Kıyasıya geçen mücadelelerin ardından Akgünmetalspor birinci, Taşköprüspor ikinci, Yont İnşaat üçüncü oldu.  Takımlar oynan final maçından sonra düzenlenen törenle madalya ve kupalarını Muş ve Bursa protokolünün elinden aldı.

Turnuvanın galibi Akgünmetalspor şampiyonluk kupasını Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'nın elinden aldı.

Törene, Bursa Milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen, Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, Sungu Belediye Başkanı Bedrettin Çetin, Yeşilova Belediye Başkanı İhlan Çiftçi ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Muş İL-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Veysi Tutkun,  “Bursa’daki 7.ci yılımızda 6.cı futbol turnuvamızı başarıyla gerçekleştirdik. Buradaki amacımız gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak. Bu konuda devletimizin de bize destek vereceğini umuyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sporun doğru manda icra edildiğinde birleştirici unsur olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Üzülerek söylüyorum ki, bu tip spor musabakalarını kumar aracı haline getirenler olabiliyor. Bu yüzden bu işin amirlerine çok iş düşüyor. Altıncısı gerçekleştirilen bu turnuvanın şimdiye kadar kardeşlik ve centilmence geçtiğini görüyoruz. Bu yüzden yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara destek vereceğimizi dile getirmek ve her zaman yanınızda olmaktan gurur duyacağımızı bildirmek istiyorum.”

Muş Belediye Başaknı Feyat Asya

Turnuvada 3.cü olan Yont İnşaat takımı kupasını Bursa Milletvekili Osman Mesten’in elinden aldı.

Turnuvanın 2.cisi Taşköprüspor kupayı Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın’ın elinden aldı. ​​​​​​​

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (20 Kasım 2017)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (20 Kasım 2017)