18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Uludağ Üniversitesi AR-Ge personeli yetiştirecek

Uludağ Üniversitesi AR-Ge personeli yetiştirecek

Ekim ayından itibaren 4 yeni sektör için Ar-Ge personeli yetiştirme programlarını devreye sokacak olan Uludağ Üniversitesi söz konusu alanlarda ihtiyaç duyulan kalifiye eleman ihtiyacını gidermeyi amaçlıyor.

21 Eylül 2017 Perşembe 16:31 GÜNCEL

Gıda, tekstil, makine ve malzeme ile otomotiv sektörlerinin duyduğu yetişmiş Ar-Ge personeli ihtiyacına cevap verebilmek maksadıyla Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı’nı hayata geçirecek olan Uludağ Üniversitesi, ekim ayında alacağı başvurular ile öğrencilerine bu alanda eğitim verecek. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Önceki yıl başlattığımız savunma sanayiine Ar-Ge personeli yetiştirme programı hem öğrenciler hem de ilgili sanayi kuruluşları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Ciddi bir talep oldu. Bu yıl da Bursa’mız ve ülkemiz için büyük önem arz eden gıda, tekstil, otomotiv, makine ve malzeme konularında eğitimler verme kararı aldık. Eğitimlerimiz ekim ayında başlayacak” dedi.

EĞİTİMLER SEKTÖR TEMSİLCİLERİNDEN

Eğitimlerin ilgili bölümlerde okuyan son sınıf öğrencilerine, tezini almamış olan yüksek lisans öğrencilerine açık olacağını söyleyen Rektör Yusuf Ulcay, “Eğitimlerimiz büyük oranda sektör temsilcileri tarafından verilecek. Program boyunca teknik geziler ve mentörler tarafından uygulamalı araştırma projeleri yapılacak. 3. nesil üniversite vizyonuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlayış içerisinde öğrencilerimize mezun olana kadar en güncel ve gerekli bilgileri vermeye gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimiz buradan donanımlı bir şekilde mezun olacak ve çalışacakları sektörlerde kendilerini kolayca kabul ettirecekler” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

AK Parti Bursa il yönetimi belli oldu

AK Parti Bursa il yönetimi belli oldu