22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,845 TL
  • 167,49 TL
  • 118.247
BURSA 22°

Uludağ'da alevli protesto! Kayak takımlarını yaktılar!

Uludağ'da alevli protesto! Kayak takımlarını yaktılar!

Uludağ’daki çok sayıda kayak öğretmeni Güney Kore’de düzenlenen kış olimpiyatlarında kayak milli takımının aldığı hezimetler nedeniyle 40 bin liralık kayak takımlarını yakarak federasyonu protesto etti.

18 Şubat 2018 Pazar 08:30 GÜNCEL

Uludağ’da kayak öğretmenliği yapan çok sayıda kayak hocası Güney Kore’de düzenlenen kış olimpiyatlarında kayak milli takımının aldığı hezimetler üzerine kayak federasyonunun iyi çalışmadığını belirterek 40 bin lira değerindeki onlarca kayak tamını ateşin içinde yakarak protesto gösterisi düzenledi. Ellerinde meşalelerle pistlerde kayarak otellerin önüne gelen çok sayıda kayak hocası ayaklarındaki kayak takımlarını çıkartıp içi ateş dolu kovaya atarak yaktı. Uludağ’da eğlenmeye gelen vatandaşlar da kayak hocalarının düzenlediği ilginç protesto gösterisini şaşkın gözlerle izledi.

DERİNDEN YARALADI

Yapılan protesto gösterisi hakkında açıklamalarda bulunan Uludağ Kayak Öğretmenleri Dernek Asbaşkanı Kürşat Yıldız, “82 yıldır kış olimpiyatlarına katılamayan bir ülkeyiz. Şu anda ise Güney Kore'de yeni bir kış olimpiyatı yapılmakta. Bizler gibi tüm spor severler televizyonun karşısında heyecan ve umutla ülkemizi Kore'de temsil eden milli takım sporcularımızdan sevineceğimiz ya da yüzümüzü güldürecek bir haber bekliyoruz. Ekmeğe muhtaç olan ülkelerin sporcuları bile bizi geçiyor. Bu hezimet kayak sporuna ömür vermiş olan bizleri derinden yaralıyor” dedi.

KABAHAT SPORCULARDA DEĞİL

“Bu kötü sonuçların elde edilmesinde olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden sporcularımızın en küçük kabahati bulunmamaktadır” diyen Yıldız, “Bu sonuçların tek muhatabı devletimizin tahsis ettiği çok yüksek bütçeyi spor ve sporcu için kullanamayan mevcut kayak federasyonu yönetimidir. Kısa bir değerlendirme yapacak olursak en çok kar alan dağ biz de, en büyük bütçe bu dönemde tahsis edildi, Avrupa'nın en genç ve spor yapacak çağdaki nüfusuna sahibiz. Türkiye Cumhuriyeti 17 kez kış olimpiyatlarına katılıyor en büyük bütçe ve devlet desteğine rağmen kayak tarihinin en kötü sonuçlarını almaktayız” ifadelerini kullandı.

SIRITARAK FOTOĞRAF ÇEKTİREN…

Konuşmasında federasyonu topa tutan Yıldız, “Basın ve devlet büyüklerimizle sırıtarak fotoğraf çektiren federasyon başkanı bu kareleri camiye için tehdit malzemesi olarak kullanmaktadır. Bu davranışında devlet büyüklerimiz tarafından duyulup gereğinin yapılacağına inancımız sonsuzdur. Kayak sporuna ömür vermiş olan bizler bu hezimetten duyduğumuz üzüntüyü dile getirmek için yaşamımızın bir parçası olan kaynaklarımızı ve spor ekipmanlarımızı ateşe atıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Snowboard

18 Şubat 2018 Pazar 10:04

Nerdeeeee,başarı kimin umurunda o federasyon başkanları koltuklarına yalakalık yapa yapa birilerini Eze eze geliyor acaba kayak federasyonu başkanı ömründe hiç kayak yaptı mı?.. başarısızlıkta gene sırıtarak poz verir ve ekmeğine bakar tıpkı futbol federasyonunun yaptığı gibi !

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Beyaz Saray da yalanladı

Beyaz Saray da yalanladı