20 Mart 2018 Salı

  • 3,945 TL
  • 4,869 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Uludağ'da kar yağışı planları değiştirdi

Uludağ'da kar yağışı planları değiştirdi

Uludağ’da sezonun bitimine sayılı günler kala başlayan kar yağışı tatilcilerin de planlarını değiştirdi.

27 Şubat 2018 Salı 15:06 GÜNCEL

Türkiye’nin önemli kış merkezlerinden Uludağ’a şubat ayının sonunda kar yağması yüzleri güldürdü. Meteoroloji’den alınan bilgiye göre, zirvede kar kalınlığı 150 santimetre olarak ölçüldü. Sıcaklığın 4 derece olduğu zirvede kar yağışının cuma gününe kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

 Bu durum hem otel işletmecilerinin, hem de tatilcilerin yüzünü güldürdü. Zirveye tatile gelen vatandaşların birçoğu, kar yağmasıyla beraber tatilini uzatma kararı aldı. Ayrıca Jandarma ekipleri zirvede devriye atarak 24 saat güvenliği sağlıyor.

Tekirdağ’dan geldiğini ifade eden İrem Ulukaya, “Bu sene ilk defa kar gördük. Karın keyfini çıkartıyoruz. Çok mutluluk verici” dedi.

Muğla’dan geldiklerini anlata Gözde İnci, “Tatil çok güzel geçiyor. Kar mükemmel. Sis, tatil kısa geçecek diye düşündürdü. Ama sis kalkınca mükemmel oldu. Programda uzama yok. İzin kadar kullanabiliyoruz” diye konuştu.

Almanya’dan tatil için geldiğini anlatan Ege Ulu, “Şu anda kar başladı. Snowboard için ideal. Normalde bir gece için gelmiştim. Ama tatilimi uzatacağım” açıklamasında bulundu.

Hollanda’dan gelen Ayla Bıyıklı ise, “Her zaman sıcak havalarda Türkiye’ye geliyorduk. Bu sene kış ayında da geldik. Gerçekten kar çok güzel. Herkese tavsiye ediyorum. Tatilimizi uzatmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Afrin şehidinin vasiyeti yerine getirildi

Afrin şehidinin vasiyeti yerine getirildi