19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,944 TL
  • 4,857 TL
  • 166,48 TL
  • 115.748
BURSA 18°

Uludağ'da sürücüler isyan etti! 45 dakikadır bekliyoruz

Uludağ'da sürücüler isyan etti! 45 dakikadır bekliyoruz

Dört mevsim vatandaşların uğrak yerlerinden biri olan Uludağ Milli Parkı’nın girişinde tek gişenin çalışması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Öyle ki yoğunluktan sürücüler ancak 45 dakika bekledikten sonra gişeden girebildiler.

27 Ağustos 2017 Pazar 16:35 GÜNCEL

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ, yaz aylarının sıcak günlerinde de büyük rağbet görüyor. Bayram ve hafta sonu tatili sebebiyle şehir merkezindeki sıcak havalardan bunalan vatandaşlar soluğu Uludağ’da aldı. Yeşil alana kurulan vatandaşlar, aileleriyle birlikte piknik yapıp, tatilin keyfini çıkarttı. Çocuklar ise oyun alanlarında gönüllerince eğlendi.

GİŞE TRAFİĞİ

Uludağ’a çıkmak isteyen vatandaşlar milli parklar girişinde gişe çilesi ile karşılaştı. Normalde 2 gişenin olduğu milli parklarda, bugün bir gişe açık olunca trafik oluştu. Yaklaşık 1 kilometreyi bulan trafik yoğunluğunda vatandaşlar zirveye çıkabilmek için 45 dakika bekledi. Adım adım trafiğin ilerlediği gişe önünde oluşan kuyruğa vatandaşlar isyan etti. Hafta sonu tatil yapmak ve serinlemek için Uludağ’a geldiklerini anlatan sürücüler, gişe önünde uzun süre trafikte beklemek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

JANDARMA TRAFİĞİN AKMASINA YARDIMCI OLUYOR

Öte yandan, jandarma ekiplerinin bölgede yaptığı titiz çalışma sebebiyle gişelerden sonra yol açık durumda. Yoğun kalabalığa rağmen zirvede trafik aksamadan devam ederken, tatilciler müsait durumdaki yerlere açlarını park ediyor. Jandarma ekipleri, gişeler önünde de kontrolü sağlayarak, trafiğin daha da uzamasına engel oluyor.

Zirveye çıkmak isteyen araç sürücüleri milli park gişelerine şu ücretleri ödüyor:

“Motosiklet 8 lira, otomobil 12 lira, minibüs 36, midibüs 60, otobüs 96 lira.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

El-bab Sultan'ın tapulu malıdır

El-bab Sultan'ın tapulu malıdır