18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 20°

Yıldırım Belediyesi farkını yine gösterdi

Yıldırım Belediyesi farkını yine gösterdi

Yıldırım Belediyesi, kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşların rahat etmesi için yoğun bir şekilde çalıştı. Başkan Edebali, “Vatandaşlarımıza mutlu bir bayram yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.

02 Eylül 2017 Cumartesi 17:26 GÜNCEL

Yıldırım Belediyesi, Kurban Bayramı’nda yaptığı çalışmalar ile vatandaşların ibadetlerini hem güvenli hem de hijyenik şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor. İlçedeki 16 ayrı noktada oluşturulan ‘Modern Kurban Kesim Alanları’ ile hizmet veren Yıldırım Belediyesi, deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetleri de vatandaşlara sundu. En ince detayları bile düşünülerek hazırlanan çalışmalar ile Yıldırımlılara eksiksiz bir bayram yaşattıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir. Yaşam kalitesinin her geçen gün arttığı, her alanda öncü ve örnek bir şehir haline getirme hedefiyle çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza mutlu bir bayram yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.

170 KİŞİLİK UZMAN PERSONEL

Yıldırım Belediyesi’nin, vatandaşların kurban ibadetlerini uygun bir şekilde yerine getirebilmesi için bu sene de gereken tüm önlemleri aldığını hatırlatan Başkan Edebali, “İlçemizdeki 16 ayrı noktada kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim alanı olarak düzenledik. Kesim yerlerinde vatandaşlarımıza 10 ton tuz, 6 bin deri poşeti, 9 bin et poşeti, 31 rulo yer brandası ve 35 bin 40 şişe su ekiplerimiz tarafından dağıtıldı. Buralarda veteriner kontrolünde konusunda uzman kasaplarımız ve İslami usullere uygun kesim için din görevlilerimiz hizmet verecekler. 170 kişilik uzman personelimiz, vatandaşlarımıza hizmet vermek için bayram süresince hazır bulunuyor” diye konuştu. Başkan Edebali, kurban bayramlarında sıkça yaşanan sahibinin elinden kaçan boğalara karşı önlem aldıklarını da söyleyerek, konusunda uzman kişilerden oluşan ‘boğa timleri’ ile olaylara anında müdahale edildiği bilgisini verdi.

“HER ŞEYİ EN İNCE DETAYINA KADAR DÜŞÜNDÜK”

Yıldırım'da vatandaşların sorunsuz bir kurban bayramı geçirmesi adına yapılan temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz 24 saat boyunca çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın kurban kesim yerlerinde oluşabilecek olumsuz durumlardan etkilenmemesi için 71 adet çöp kamyonu, 6 adet vakumlu yol süpürme aracı, 15 adet açık kasa kamyon, 4 adet arazöz, 1 adet konteyner yıkama ve dezenfekte aracı, 5 adet kepçe ve 663 kişilik ekibimizle kesim işlemlerinin ardından anında müdahale ederek temizlik çalışmalarını yapıyoruz" diye konuştu. Belediye ekiplerinin kurban bayramı süresi boyunca çalışmalarını aksatmadan sürdüreceğini de aktaran Başkan Edebali, "En ince detayına kadar düşünerek hazırladığımız çalışmalarımız ile hemşehrilerimize eksiksiz bir bayram yaşatmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bu vesile ile başta Yıldırımlı vatandaşlarımızın, ülkemizin ve tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle tekrar kutlar ve bayramımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederim" diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: Dünya 5’ten büyüktür diye haykıracağız

Çavuşoğlu: Dünya 5’ten büyüktür diye haykıracağız