23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,788 TL
  • 4,658 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Yıldırım’da binalar değil hayatlar değişecek

Yıldırım’da  binalar değil hayatlar değişecek

Yıldırım Belediyesi, ilçenin kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm çalışmalarına Mevlana ve Ulus mahallelerinden başladı. Kentsel dönüşümün bina yenilemekten ibaret olmadığını belirten Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızın hayatlarını değiştireceğiz” dedi.

04 Ağustos 2017 Cuma 07:55 GÜNCEL

Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında gösterilen ve Yıldırım’ın kaderini değiştirecek dönüşüm çalışmaları aralıksız sürüyor. Uzun süren uğraşlar neticesinde dönüşümün önündeki tüm engelleri kaldıran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Ankara Yolu’nun altındaki 6 mahalle ile Şirinevler Mahallesi’ndeki dönüşüm kararını bakanlık onayından da geçirdi.

STANDARTLAR YÜKSELECEK

Bursa’nın; sosyal, kültürel ve ekonomik yapısına büyük katkı yapacak proje kapsamında Mevlana ve Ulus mahallelerinde dönüşüm çoktan başladı. Mevlana’daki çalışmaları denetleyen Başkan Edebali, “Biz kentsel dönüşüm yaparken sadece binaları, bölgeleri iyileştirmeyi amaçlamıyoruz. Orada yaşayacak insanların da yaşam tarzını kaliteli hale getirip, hayat standardını yükseltmeyi arzuluyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki kültür merkezi önünde ölümlü kaza

Bursa'daki kültür merkezi önünde ölümlü kaza