18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Yıldırım'da çiçek baharı

Yıldırım'da çiçek baharı

Yıldırım Belediyesi, peyzaj düzenlemeleriyle ilçeyi güzelleştiriyor. Ekipler bu yılın başından itibaren 203 bin 251 adet çiçek,26 bin 345 adet de ağaç dikti.

06 Eylül 2017 Çarşamba 17:12 GÜNCEL

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sonbaharın gelmesi ile birlikte ağaç ve çim alanlarında dip açımı, gübreleme ve deforme olan ağaçların yenilenmesi ile parkların temizliğini yapıyor. 2017 yılının başından bugüne 203 bin 251 adet çiçek dikilirken, 26 bin 345 adet de ağaç ve bitki Yıldırım’ın güzelliğine güzellik katmak için ilçenin çeşitli noktalarına dikildi. Öte yandan parklarda eskiyen ekipman ve spor aletlerinde bakım ve yenileme çalışmaları da periyodik aralıklarla gerçekleştiriliyor.

VATANDAŞLAR RAHAT NEFES ALABİLSİN DİYE

Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçeye estetik bir kimlik kazandırdıklarının ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım’ın sürdürülebilir çevre stratejisi kapsamında mevcut park ve bahçelerin bakımlarının belirli aralıkla yapıldığını belirtti. Şehirlerin zenginliğinin parkların ve yeşil alanların fazlalığı ile doğru orantılı olduğunu işaret eden Edebali, “Vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, günlük hayatın stresinden uzaklaştıkları, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını aksatmadan devam ettiriyoruz. Ayrıca şehrimize yeni parklar, mesire yerleri ve yeşil alanlar kazandırmak adına projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bir şehirde parklar ne kadar fazla ise insanlar o kadar mutludur” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

FETÖ'yü yargıdan temizledik

FETÖ'yü yargıdan temizledik