17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Yıldırım'da kaçağa geçit yok

Yıldırım'da kaçağa geçit yok

Kaçak yapılara müsaade verilmeyeceğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,” İleride büyük acılar yaşanmaması için vatandaşların kaçak ve plansız konutlara itibar etmemelerini istiyoruz” dedi.

17 Ağustos 2017 Perşembe 15:29 GÜNCEL

Bu yıl yıkılan kaçak yapı sayısı 35’e ulaştı. Aşırı göç sebebiyle yıllardır devam eden ve ilçenin kangreni haline gelen kaçak yapılaşmada kesinlikle taviz vermediklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeni Yıldırım’da artık böyle bir yapılaşmaya yer yok. İlçemiz, başlattığımız kentsel dönüşüm hamleleri öncülüğünde güvenli konutları, sosyal donatı alanları ve geniş yollarıyla örnek bir şehir olma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Deprem gerçeğini göz önünde tutarak önlemlerimizi almak zorundayız. İnsanlarımızın kaçak, güvenilir olmayan tabut evler inşa etmesine göz yumamayız” dedi.

ŞEHİR ESTETİĞİNE UYGUN YILDIRIM

“Güvenli konutlarda yaşamak temel insanlık hakkıdır” diyen Edebali, “Bir taraftan hemşerilerimize güvenli konutlar inşa ederken, diğer taraftan da şehir estetiğine uygun modern bir Yıldırım inşa edeceğiz. Yıldırımlılardan isteğimiz, bu konuda hassas olmaları. İleride büyük acılar yaşanmaması için kaçak ve plansız konutlara itibar etmemeleri, kaçak inşaattan uzak durmalarıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Düşük maaşla çalışmak işsizlikten daha stresli

Düşük maaşla çalışmak işsizlikten daha stresli