19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,940 TL
  • 4,856 TL
  • 166,40 TL
  • 115.518
BURSA 18°

Yıldırım'dan 'Sarraf' çıkışı

Yıldırım'dan 'Sarraf' çıkışı

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'de görülen Rıza Sarraf' davasıyla alakalı "Mesnetsiz, asılsız söylentilere ve yalanlara dayanmaktadır. Türk ekonomisini zora sokmak gayretleri beyhudedir. Asla sonuç çıkarmaz" dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba 18:10 GÜNCEL

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. ABD'de görülen Sarraf davasının mesnetsiz olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, “Türkiye hiçbir şekilde hukuk dışı işlemi yapmadı” diye konuştu. Yıldırım, “17-25 Aralık’ta terör örgütünün yargı yoluyla gerçekleştirmeye çalıştığı darbe tutmayınca bugün ABD’de görülen davaya Fetöcülerin bir şekilde sızmaları suretiyle tekrar denenmeye çalışılmaktadır. Bu davanın temelini hukuki dayanağı oluşturan deliller, bilgiler, belgeler FETÖ terör örgütünün 17-25 Aralık öncesi ülkemizde yaptığı kanunsuz hukuksuz işlerin bir sonucu olduğunun bilinmesini isteriz” diye konuştu.

KARGALAR GÜLER

“Onlar ambargo koydukları ülkelerle rahat rahat ticaret yapacaklar, Türkiye yapınca bu suç olacak” diyen Yıldırım, “Buna kargalar güler. İran ile Amerika uçak satışı konusunda prensip anlaşmasına vardılar. Sonra da Türkiye ambargoyu deldi gibi ipe sapa gelmeyen şeyler iddia ediyorlar. Eğer, uluslararası hukuka uyulacaksa bu iddiayı ortaya koyanların ilk önce kendileri riayet etmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

ADALET NEREDE?

Davanın taraflarının baskı altında tutulduğunu belirten Yıldırım, “Ülkemiz aleyhine ifade vermeye zorlanmaktadır. Sanık olarak açtığınız dosya daha duruşma başlamadan tanığa dönüşmüştür. Bunun adalet neresindedir? Yapılan işin adı insan hakları ihlalidir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bakandan 'bedelli askerlik' açıklaması

Bakandan 'bedelli askerlik' açıklaması