18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

YPG darmadağın oldu! Kan anonsları yapıyorlar!

YPG darmadağın oldu! Kan anonsları yapıyorlar!

Zeytin Dalı Harekâtı'yla ağır kayıplar veren terör örgütü YPG, yaralı militanları için Ayn El Arap’ta (Kobani) kan anonsları yapmaya başladı. Anonslar Türkiye tarafındaki Mürşitpınar’dan da duyuldu.

01 Şubat 2018 Perşembe 15:58 GÜNCEL

Türkiye’nin ÖSO birlikleriyle birlikte Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı harekatı 13’üncü gününe girdi. Operasyonda ağır kayıplar veren terör örgütü, yaralılar için Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin karşısında bulunan Kobani’de kan toplama çalışmaları başlattı. Örgüt, hoparlörlerden sürekli anonslar yaparak halkı kan vermeye çağırdı. Anonslar Türkiye tarafındaki Mürşitpınar’dan da duyuldu.

790 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Dün başta Darmık Dağı olmak üzere Afrin’in değişik bölgelerine yönelik operasyonda 78 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay’dan harekatla ilgili yapılan son açıklamada, “Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 18 hedef imha edilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 790 olmuştur” bilgileri yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Avrasya Tüneli zammına düzenleme!

Avrasya Tüneli zammına düzenleme!