10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Aykırı Sinema'da teori pratiğe dökülüyor...

Aykırı Sinema'da teori pratiğe dökülüyor...
  • 774

Aykırı Sinema Derneği’nde 4 hafta önce başlayan Kısa Film Atölyesi tüm heyecanıyla devam ediyor. Atölye boyunca kısa filmin tüm yapım aşamalarını öğrenen öğrenciler, atölye sonunda kısa film projesi gerçekleştirecek…

26 Kasım 2016 Cumartesi 16:52 KÜLTÜR-SANAT

Serap ÖZTÜRK

Nazım Can Cezayirli ve Volkan Budak’ın eğitmenliğinde gerçekleşen kursta Sinema Tarihi, Sinematografi ve Prodüksiyon anlatıldı. Bu hafta ise senaryo yazımına geçildi.

Senaryonun nasıl yazıldığını ve aşamalarını anlatan Eğitmen Nazım Can Cezayirli, katılımcılarla interaktif bir eğitim gerçekleştirdi. Katılımcıların fikirleri de alınarak, senaryo oluşturulmaya başlandı.

Önümüzdeki haftalarda ise çekim ve kurgu konuları işlenecek… Atölyede çekilecek film, “Aykırı Sinema Derneği” tarafından organize edilecek gala gecesinde izleyicilerle buluşacaktır. Ayrıca yurtiçinde düzenlenen film festivallerine gönderilerek bu alanda da izleyicilerle buluşması sağlanacaktır.

Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi’nde faaliyetlerini sürdüren Aykırı Sinema Derneği, ocak ayında 1. kuruluş yıldönümünü kutlayacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da bedava dağıtılınca izdiham çıktı

Bursa'da bedava dağıtılınca izdiham çıktı