23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,784 TL
  • 4,664 TL
  • 161,85 TL
  • 116.841
BURSA 13°

Başkan Bozbey'den Uluslararası Film Günleri ekibine önemli destek!

Başkan Bozbey'den Uluslararası Film Günleri ekibine önemli destek!

Bursa Uluslararası Film Günleri ekibini ağırlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sanatın öneminin farkında olduklarını belirterek bu alanda desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 16:57 KÜLTÜR-SANAT

Bursa Uluslararası Film Günleri’ni düzenleyen Aykırı Sinema ekibi ve destekleyici kurumlar arasında yer alan Bursa Türk Fransız Kültür Derneği ile Koza Dağcılık Kültür Sanat ve Spor Derneği temsilcileri, Başkan Bozbey’i ziyaret etti. Aykırı Sinema Derneği Başkanı Ümit Özmen, 9 Ocak’ta başlayan ve 3 Nisan’a kadar devam edecek olan ücretsiz film gösterimleri ve söyleşiler hakkında Başkan Bozbey’i bilgilendirdi. Bursa’nın sanat alanında çok zengin olduğunu ancak yeterince desteklenmediğini söyleyen Bozbey, “Bursa'da sanat şirketlerin desteği ile çok geniş kitlelere yayılabilir. Etkinlikler daha verimli hale getirilebilir” dedi.

YENİ KÜLTÜR MERKEZİ YOLDA

Nilüfer Belediyesi’nin 2017 yılı Aralık ayında hayata geçirdiği Karaman Dernekler Yerleşkesi’nin böyle faaliyetler ile cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Mustafa Bozbey, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yeni bir kültür sanat merkezinin açılacağını bildirerek, “Biz Nilüfer Belediyesi olarak sanatın öneminin farkındayız. Sanatın daha geniş kitlelere ulaşması için desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Bursa Uluslararası Film Günleri ekibi, sağaldığı destek için Başkan Bozbey’e teşekkür plaketi verdi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Afrin yolundaki kritik köy temizlendi

Afrin yolundaki kritik köy temizlendi