24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 13°

Milyoner'de 1 milyon liralık soruya ulaştı!

Milyoner'de 1 milyon liralık soruya ulaştı!

Murat Yıldırım’ın sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster'in sezon finali programında yarışan lise öğrencisi Çağdaş İrfan Yıldırım program tarihinde final sorusunu gören ikinci yarışmacı oldu.

22 Haziran 2017 Perşembe 10:13 KÜLTÜR-SANAT

Galatasaray Lisesi son sınıf öğrencisi Çağdaş İrfan Yıldırım 125 bin TL'lik soruda telefonla joker hakkını kullandı.

Çağdaş'ın jokeri "Paul McCartney, The Beatles'in "A Day in The Life" şarkısının sonuna yerleştirdiği sesin sadece hangi hayvan tarafından duyulabileceğini söylemiştir?" sorusuna 'Fare' yanıtını verdi.

Buna rağmen kendi hafızasına güvenmeyi tercih eden Çağdaş İrfan Yıldırım, 'Köpek' cevabını vererek, 250 bin TL'lik soruya geçmeye hak kazandı.

"BİR KIZ BANA EMMİ DEDİ NEYLEYİM"

Çağdaş İrfan Yıldırım 250 bin TL değerindeki, "Bir kız bana emmi dedi neyleyim" sözü hangi halk ozanına aittir?" sorusuna da doğru cevap verdi.

Sorunun şıkları arasında, Ercişli Emrah, Dadaoğlu, Aşık Daimi ve Karacoğlan vardı. Yarışmacı d şıkkı olan 'Karacaoğlan' doğru yanıtı ile, 1 milyon lira değerindeki soruya ulaştı.

Ancak tam bu esnada yarışamanın süresi doldu ve Çağdaş programdan ayrıldı.

İzleyiciler 1 milyon TL değerindeki soruyu yeni yayın döneminde görebilecekler.

DÜNYANIN SEÇKİN ÜNİVERSİTESİNDEN TEKLİF ALDI

19 yaşındaki Çağdaş İrfan Yıldırım, Galatasaray Lisesi son sınıf öğrencisi. Sorbonne Üniversitesi’nden kabul alan Çağdaş, Fransa'da alacağı eğitime katkı sağlamak için adına Kim Milyoner Olmak İster'e katıldı.

OKUMAK İÇİN YARIŞMAYA KATILDI

Anne ve babası ayrı olan Çağdaş İrfan Yıldırım, annesi ile yaşıyor. Dünyanın seçkin üniversileri arasında yer alan Sorbonne'dan davet alan Çağdaş, okula gitmek için yeterli maddi güçlerinin olmadığını ve yarışmay abu nedenle katıldığını söyledi.

MURAT YILDIRIM SEVİNCİ PAYLAŞTI

Çağdaş İrfan Yıldırım'ın 1 Milyon TL'lik soruyu görmeye hak kazanması stüdyodaki herkesi çok mutlu etti. Başarıyı büyük bir sevinçle karşlayan Murat Yıldırım, Çağdaş'a 'Benim bir erkek kardeşim yok ama olsa senin gibi olmasını isterdim' diyerek coşkuya ortak oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa’nın sağlıktaki 'makus talihi'... Vatandaşların cebi yanacak

Bursa’nın sağlıktaki 'makus talihi'... Vatandaşların cebi yanacak