24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 13°

Osmangazi Belediyesi'nden 'yaz tiyatro okulu'

Osmangazi Belediyesi'nden 'yaz tiyatro okulu'

Okulların kapanmasıyla yaz tatillerini değerlendirmek isteyen öğrenciler Osmangazi Belediyesi’nin açtığı yaz tiyatro okulunda hem sosyalleşecekler hem de kendilerini keşfedecekler.

11 Temmuz 2017 Salı 14:54 KÜLTÜR-SANAT

17-25 yaş ve üstü gruplar için düzenlenen ve büyük ilgi gören kış dönemi eğitimlerini ‘Komşu Köyün Delisi’ ve ‘İlk Göz Ağrısı’ oyunlarıyla tamamlayan tiyatro okulunda, yaz boyunca 8-11 yaş aralığındaki çocuklara tiyatro dersi verilecek. Açılan tiyatro okulu hakkında bilgi veren Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, Soğanlı Kültür Merkezi’nde 17 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak kurslarda, öğrencilere tiyatroyu sevdirecek dersler verileceğini belirtti.

ÇOCUKLAR KENDİLERİNİ KEŞFEDECEK

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, “Çocuklarımızın yaz boyunca tiyatro aracılığıyla hoş vakit geçirmesini, eğlenerek öğrenmesini ve kendilerini keşfetmesini hedefliyoruz. Maksadımız başta çocuklarımızın yaz tatilinde sanatla tanışmalarını sağlamak, onlara tiyatroyu sevdirmek. Kursa katılan çocuklarımıza, belediyemiz bünyesindeki Tiyatro Kulübü hocalarımız sahne bilgisi, rol ve mimik, beden dili gibi konularda bilgiler verecek” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu ile İstanbul'a yürüyen Veysel Kılıç gözaltına mı alındı?

Kılıçdaroğlu ile İstanbul'a yürüyen Veysel Kılıç gözaltına mı alındı?