19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,936 TL
  • 4,828 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 18°

Türkiye’nin Oscar adayı belli oldu

Türkiye’nin Oscar adayı belli oldu

Almanya'nın Oscar adayı Fatih Akın’ın ‘In the Fade’ filmi olurken, Türkiye’nin Oscar adayı Can Ulkay’ın yönettiği Ayla adlı filmi seçildi.

24 Ağustos 2017 Perşembe 17:41 KÜLTÜR-SANAT

Almanya’nın ve Türkiye’nin Oscar Adayları belli oldu.  Almanya Oscar adayını Fatih Akın’ın ‘In the Fade’ filmi olarak belirledi. Türkiye’nin adayı ise Can Ulkay’ın yönettiği Ayla adlı film oldu.

AYLA FİLMİNİN KONUSU

Film, Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor.

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler.

CAN ULKAY YÖNETTİ

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay'ın oturduğu dram filmi Ayla'nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar'ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp'in imzası var.

Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay'ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Son tahliller açıklandı! İşte Bursa'nın temiz sahilleri

Son tahliller açıklandı! İşte Bursa'nın temiz sahilleri