24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 13°

Ünlü yönetmen Derviş Zaim Bursa'ya geliyor!

Ünlü yönetmen Derviş Zaim Bursa'ya geliyor!

Başka Sinema'yı Bursa’ya taşıyan Nilüfer Belediyesi, sinemaseverleri muhteşem bir etkinlikle daha buluşturuyor… Rüya filminin Yönetmeni Derviş Zaim Bursalılarla bir araya gelecek.

10 Ocak 2017 Salı 13:36 GÜNCEL

Sinemalarda gösterim şansı bulamayan birbirinden kaliteli filmleri Bursalı sinemaseverlerle buluşturan Başka Sinema bu ay da dopdolu.

Konak Kültürevi’nde yarın gösterilecek Rüya filminin ardından yönetmen Derviş Zaim’le söyleşi gerçekleştirilecek.

Rüya filminde başrolleri Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşat Bozyiğit, Gizem Akman paylaşırken, filmin kadrosunda Mehmet Ali Nuroğlu, Enis Arıkan, Murat Karasu ve İbrahim Selim, Osman Alkaş, Ayşe Lebriz, Murat Kılıç, Atılay Uluışık yer alıyor.

Rüya, 2016 Adana Film Festivali’nde Gizem Erdem’le En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

FİLMİN KONUSU

Genç bir kadın mimar olan Sine, Yedi uyuyanlar menkıbesinden hareket ederek mağara biçiminde bir farklı bir cami modeli tasarlamıştır. Ancak inşaat bazı sorunlar nedeniyle yarım kalır ve stres nedeni ile Sine’de uyku hastalığı başlar.

Bir uyku kliniğinde tedavi olmaya başlayan Sine, bir rüya görür. Düşünde yedi uyuyanlar mitinin içindedir ve olaylara şahit olmaktadır.

Rüyadan uyandığında Sine artık çok başka biridir. Sine kliniğe her gidişinde biraz daha değişir, hayatındaki olaylara artık başka çerçeveden bakmaya başlar…

DERVİŞ ZAİM FİLMLERİ

Tabutta Rövaşata, Filler Ve Çimen, Çamur, Akamas, Cenneti Beklerken, Nokta, Gölgeler Ve Suretler, Devir, Balık, Paralel Yolculuklar filmlerine imzasını atan ünlü Yönetmen Derviş Zaim, en son Rüya filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Rüya filmi 11 Ocak Çarşamba günü (yarın), Konak Kültürevi’nde, 15.00 - 18.00 saatleri arasında gösterilecek.

Aynı gün 19.45’te ise Derviş Zaim’le söyleşi gerçekleştirilecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursalı Arda tedavi için ABD’ye gitti

Bursalı Arda tedavi için ABD’ye gitti