19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,940 TL
  • 4,856 TL
  • 166,40 TL
  • 115.518
BURSA 18°

Şehrin ismi için rest: Referandumsa referandum

Şehrin ismi için rest:  Referandumsa referandum

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın'ın şehrin adını 'Ertuğrul' yapma önerisinden sonra Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da kendi önerisinin 'Ertuğrulgazi Bilecik' veya 'Gazi Ertuğrul Bilecik' olduğunu açıkladı. Yağcı, gerekirse referandum gerçekleştirebileceklerini söyledi.

19 Aralık 2017 Salı 11:34 MAGAZİN

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, düzenlediği basın toplantısında, Vali Tahir Büyükakın'ın Bilecik'in isminin değiştirilmesi önerisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ‘İsim değiştirme' konusunun yıllardır Bilecik'in gündeminde olduğunu belirten Yağcı, Bilecik'in isminin değiştirilmesine ilişkin kararın oluşturulacak bir platformda değerlendirilebileceğini ifade ederek, “Referandum gerekiyorsa referanduma ilişkin bir çalışma… Sayın Valimiz de bu konular tartışılsın, konuşulsun anlamında bir beyan verdiler. Bu da ne güzel gündem oluşturdu. Tartışıyoruz, görüşüyoruz” diye konuştu.

GOCUNMUYORUZ

Bilecik isminden vazgeçilemeyeceğini, Ertuğrul ve Ertuğrul Gazi'nin de aynı şekilde değerli olduğunu dile getiren Yağcı, “Bilecik'le birlikte Ertuğrul Bilecik olabilir. Ertuğrul ismine de karşı değilim. Bence 'bütün şehir' uygulaması tam bu süreç anlamında iki tarafı da mutlu edebilecek güzel bir aşama. Bu aşamada mutlaka Ertuğrul isminin de şehir adına düşünülmesi gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın 'Belki çok radikal bir tavsiye olacak ama ilin adı değiştirilebilir' demiş ve 'Ertuğrul' ismini önermişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Taşeron 'KHK'sı geliyor

Taşeron 'KHK'sı geliyor