17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Sen Anlat Karadeniz’in sırrı! Diriliş Ertuğrul'u geçmeyi nasıl başarıyor?

Sen Anlat Karadeniz’in sırrı! Diriliş Ertuğrul'u geçmeyi nasıl başarıyor?

Sen Anlat Karadeniz dizisi şoke eden ilk bölümüyle akıllarda kaldı, herkes bu başarının sırrını merak etti. Sosyal medyada bol bol 'Kadına şiddeti meşrulaştırıyorsunuz' tepkileri çeken dizinin yakaladığı ivmenin devamının gelip gelmeyeceği merakla beklendi.

02 Mart 2018 Cuma 14:55 MAGAZİN

Evet, devamı geldi. Sen Anlat Karadeniz 6. bölümüyle de TOTAL'de zirveye oturmayı başardı.  Peki nasıl? Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul'u geçmeyi nasıl başarıyor?

Sen Anlat Karadeniz dizisinin diğer Türk dizilerinden en büyük farkı konusunda çok net bir cümle kurmak güç.

Sen Anlat Karadeniz, tıpkı birçok Türk dizisinin uyguladığı formülü uyguluyor; aile odaklı sorunlara eğiliyor, anne-baba-çocuk ekseninde ilerliyor, oyuncularının başarısına sırtını yaslıyor, diyaloglarda samimiyeti önemsiyor.

Diriliş Ertuğrul artık oturmuş bir dizi, Sen Anlat Karadeniz ise daha henüz yolun çok başında. Ancak yakaladığı ivme elbette kayda değer. Sen Anlat Karadeniz asla büyük yenilikler getirmese de asıl gücünü, hedef kitlesine en doğru şekilde kendini aktarabilmesinden alıyor. Yani, oyunculuklar, diyaloglar, eğilen asıl konu izleyiciyi tatmin etmeyi başarıyor.

Her ne kadar başroldeki “Tahir” karakterinin şivesi zaman zaman ciddi anlamda eleştiri toplasa da ya da 'kadına şiddeti meşrulaştırıyor mu?' denilse de bir şekilde toparlamayı başarıyor.

Dizinin bir diğer gücü de elbette müziklerinin ve görüntülerinin nokta atışlığı.

Son dönemde çekilen diziler arasında en şahane kareleri ve en şahane müzikleri 'Sen Anlat Karadeniz'de izlemek gayet mümkün.

-Milliyet-

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Komşusuna taktığı altını geri isteyen kadın: Bu normal bir şey

Komşusuna taktığı altını geri isteyen kadın: Bu normal bir şey