MHP'den CHP'ye çok sert tepki: '23 Haziran'da İstanbul Ağıdı yakacaklar'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu, İBB binasına T.C. ibaresini ekledi. Bu da Bahçeli'ye kapak olsun" sözlerine MHP'den bir yanıt daha geldi. MHP lideri Bahçeli'nin ardından bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İstanbul" ve "T.C." tartışmaları üzerinden Kılıçdaroğlu'na çok sert ifadelerle yüklendi.

SİYASET, 09 Mayıs 2019 Perşembe, 13:16
MHP'den CHP'ye çok sert tepki: '23 Haziran'da İstanbul Ağıdı yakacaklar'

Yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP'li isimlere çok sert tepki gösterdi. ""T.C." ibaresi üzerinden MHP'yi yaftalamaya çalışan CHP'ye ve onun "kâzip" lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, MHP'li belediyelerde baştan beri kapı gibi duran T.C.'li levhaların hepsi kapak olsun!" diyen MHP'li Yalçın, CHP'nin İstanbul için "kirli ittifaklar" içinde olduğunu iddia etti.

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı'nın zaferle çıkacağını savunana Yalçın "İstanbullu seçmenin bütün bunları dikkate alacağından, CHP'nin çenesi düşük sözcülerinin de 23 Haziranda "İstanbul ağıdı" yakacaklarından kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıkalamaları şöyle;

Eski vesayetçi alışkanlıklarını terk edemeyen, 21. yüzyıl Türkiye'sini anlamakta zorlanan ve ülkenin sorunları karşısında özgün politika üretme becerisini gösteremeyen CHP, son dönemde çelişkiler ve tutarsızlıklarla boğuşmaya devam etmektedir.

Bu durum, her geçen gün daha hırçın ve daha kavgacı bir hüviyete bürünen CHP'yi tepki çeken ve güvenilmez bir parti hâline getirmektedir.

'YALANCI PEHLİVANI ANDIRAN KILIÇDAROĞLU!'
'
Söz konusu tutarsızlıkların ve huysuzlukların merkezinde; hemen her konuda birbirini nakzeden, Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen ve çatal dilli açıklamalarıyla yalancı pehlivanı andıran Kemal Kılıçdaroğlu yer almaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Genel Başkanımıza yönelik "kapaklı" göndermesinden, eteğinde çok sayıda taş biriktirdiği ama bir türlü dökemediği anlaşılmaktadır.

Lakin Kılıçdaroğlu, hıncını Sayın Devlet Bahçeli'den çıkarma işini avenesine havale etmiş olmalı ki CHP sözcülerinden Engin Özkoç dün çıkıp MHP Lideri Sayın Bahçeli hakkında bir alay seviyesiz ve boş iddia dillendirmiştir.

Özkoç'un açıklamaları da tıpkı patronu Kılıçdaroğlu'nunki gibi Türkiye'nin gerçeklerinden, politikanın dinamiklerinden bihaber zavallı bir kafanın hezeyanlarını yansıtmaktadır.
"Devlet Bahçeli yok hükmündedir." diye boyundan ve partisinin millet nezdindeki ederinden büyük laflar eden Engin Özkoç'u, Sayın Genel Başkanımıza yaptığı göndermeler ve içindeki erik kurusunu açığa vuran dokundurmalarla bizzat kendi patronu yalanlamaktadır.

Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu'nın politikada hakkını avucuna sayan, hep Devlet Bahçeli olmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu'na her seferinde dersini veren, CHP'nin canına ot tıkayan, Devlet Bahçeli olmuştur.

Devlet Bahçeli; hep Kılıçdaroğlu'nu açıkta yakalamış, CHP'nin kirli planlarını bozmuştur.

'BAHÇELİ RÜYALARINA GİRİYOR'

Muhtemelen Sayın Devlet Bahçeli zaman zaman CHP liderinin rüyalarına da girmekte, uykularını kaçırmaktadır.

Devlet Bahçeli'yi sırf yok sayma gayreti bile Sayın Genel Başkanımızın politikadaki dominant rolünün zımnen itirafıdır.

CHP'lilerin bir türlü kabullenmek istemedikleri gerçek şudur:

15 Temmuz'dan sonra hem ülkemizin hem de politikanın atmosferi değişmiştir. Bazı siyasi partilerin durduğu yer ve tutumları değişmiştir.

Türkiye'nin beka ve güvenlik öncelikleri; iktidar için yeni ve akılcı politikalar üretmeyi, yanlıştan dönmeyi bir zaruret hâline getirmiştir.

Bu bağlamda MHP; devletimizin bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğü için elini taşın altına koymuş, Ak Parti de bunu karşılıksız bırakmamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanı, önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir." diyerek tartışma ve yersiz iddialara son noktayı koymuştur.

Buna karşılık CHP ise bozuk bir zaman makinesinde kalmışçasına hâlâ eski atmosferde gezinmekte, bir türlü günümüze gelememektedir. Bu halleriyle hiç var olamamışlardır.

CHP; aklını başına alacağına, 15 Temmuz ve sonrasından ders çıkaracağına daha çok azgınlaşmış, daha çok yoldan çıkmıştır.

CHP; 15 Temmuz sonrasında Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu millî mutabakat ruhundan hızla uzaklaşarak, politikayı kendi çıkarı paralelinde yeniden dizayn etmek isteyen uluslararası aktörlerin uydusu haline gelmiştir.

'CHP AÇILIMCIDIR'

CHP; açılımcı, çözümcü olmuştur. CHP ve onun başındaki yalancı zat; artık ihanetin korucusu, hainlerin hamisi, "FETÖ yamaklarının abisi" olmuştur.

Yani Engin Özkoç sadece göğe ok atmakta, suya yazı yazmaktadır.

Zaten CHP altı okun altısını da göğe atmış; elinde ne bir fikri, ne bir ilkesi ne de bir felsefesi kalmıştır.

İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptalinden sonra şaşkına dönen CHP ve yancıları, halay havasından yanık gazele dönmüşlerdir.
Buna rağmen CHP'lilerin sesi hâlâ pek bir gür çıkmakta, sözcüleri pek şımarık açıklamalar yapmaktadır.

Anlaşılan CHP kazandığı belediyeleri kendi başarı hanesinde yazmakta, iktidar rüyaları görmektedir.

Oysa CHP'nin hangi kirli ittifaklar sayesinde palazlandığı, kamuoyunun malumudur. Bir takım kripto ittifak ve destekler artık aleniyete de dökülmüştür.

Cumhuriyet'i kuran parti, Cumhuriyet'in değerlerine düşman ve onu parçalamaya azmetmiş terör örgütüyle siyasi ilişki içine girmekten bir türlü vazgeçmemektedir. CHP bunu inkâr etse de PKK'nın siyasi kanadı açıkça kamuoyuna duyurmaktadır.

KANDİL'DEN TALİMAT

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilince Kandil'den yine HDP'ye destek yönünde talimat ulaşmış, HDP derhal safını belli etmiştir.

CHP, sözde PKK terörüne karşıymış gibi görünmekte ama icraatta sürekli söylem, eylem ve ideoloji geçişgenliği içinde olduğu PKK'nın siyasi kanadı HDP'yle politik bağ ve kader ortaklığı kurmakta ısrar etmektedir.

Her ne kadar CHP sözcüleri İP'ten başka müttefiklerinin olmadığını söyleseler de tevek yaprağı bile yalanlarının üstünü örtmeye yetmemektedir.

Bu inkâr dilinin hemen ardında, zillet ittifakının 31 Mart Yerel seçimlerinde HDP tarafından desteklenmiş olmasını kamuoyunda makul ve mantıklı gösterme çabası sırıtmaktadır. Aynı tespitimizin 23 Haziran için de geçerli olduğunu hep birlikte göreceğiz.

İstanbul'da İmamoğlu'na mazbata verilince ağızlarından bal damlayan; demokrasi, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik sayıklamaktan dilleri şişen CHP sözcüleri, YSK kararı belli olunca derhâl gerçek tıynetlerini göstermişlerdir. Vesayetçi, darbeci ve tehditkâr asıllarına rücu etmişler, yılana bile rahmet okutan zehirli dillerini yeniden açığa çıkarmışlardır.

CHP, HDP ile 31 mart 2019 Yerel seçimlerine yönelik kripto iş birliğini gizlemek için ikiyüzlü demokratlığı, sahte adalet arayışını, yalancı hoşgörüyü, "Ben de milliyetçiyim." mavrasını ve "T.C" ibaresine sahip çıkıyor gibi görünmeyi, gerçek yüzünü gizlemek için maske olarak kullanmıştır.

CHP'nin bu kırılgan ve saydam maskesi, 23 Haziran'da zillet ittifakının yaşayacağı yıkım, hayal kırıklığı, sefalet ve perişanlığı önleyemeyecektir.

'HEPSİ KAPAK OLSUN'

"T.C." ibaresi üzerinden MHP'yi yaftalamaya çalışan CHP'ye ve onun "kâzip" lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, MHP'li belediyelerde baştan beri kapı gibi duran T.C.'li levhaların hepsi kapak olsun!

"'İSTANBUL AĞIDI' YAKACAKLAR"

İstanbullu seçmenin bütün bunları dikkate alacağından, CHP'nin çenesi düşük sözcülerinin de 23 Haziranda "İstanbul ağıdı" yakacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.

TÜRKİYE
Bursa'da yılanın soktuğu kadın hastanelik oldu!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde yılan tarafından bacağından sokulan kadın hastanede tedavi altına alın...
GÜNCEL
Büyükataman'dan kayyım açıklaması: CHP'nin bu tavrı bir utanç vesikası...
MHP Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan...
GÜNCEL
Bakan Yardımcısı trafik kazasında hayatını kaybetti!
Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Bitlis'ten Van'a giderken geçirdiği trafik kaz...
SİYASET
Bahçeli'nin 'geri dönün' çağrısına kulak veren 15 kişi MHP'ye geçti!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçen günlerde yaptığı 'geri dö...
GÜNCEL
Bursa'nın değerli hocalarından Gökırmak son yolculuğuna uğurlandı!
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi'nin emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ferid...
GÜNCEL
Bursa'da aracısız pazar! Hem ucuz hem organik...
Bursa'nın Keles ilçesinde köylüler ürettikleri organik ürünleri tüketiciye ulaştırıyor. Keles'e p...
İtalya'da Can Yaman izdihamı!
Gemlik Belediyesi'ne iki yeni müdür!
Bursa'daki Fetih Müzesi'nde 'Ara Güler Fotoğraf Sergisi'
Ayrılık nedeni ortaya çıktı! 'Midemi bulandıran çok şey vardı'

En Çok Okunan Haberler

Motorin ve benzine büyük zam!

Motorinin litre fiyatına 17 kuruş, benzinin litre fi...

Suriyeliler için yarın son gün! Yakalanma ko...

Düzensiz göçle mücadele çalışmaları kapsamında geçic...

9 yaşındaki Selin Bursa'da 4 kişiye umut oldu!

Balıkesir'in Erdek ilçesindeki eğlence mekanında bir...

Bursa'da otomobiliyle şarampole yuvarlanmışt...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde içinde bulunduğu aracın ş...

Bursa'da feci ölüm! 50 metre savruldu

Bursa'nın Gemlik ilçesinde gece saatlerinde yolun ka...

Belediye başkanları görevden alındı! İmamoğl...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,...

Bursa'da büyük panik... Mahalleli sokağa dök...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde gece yarısı bir bebe g...

Bakan Yardımcısı trafik kazasında hayatını k...

Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, B...

Bursa-İzmir yolu durma noktasına geliyordu! ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmet...

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü! Bahç...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Van, M...

Üç belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı!

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Mardin ve Van Büy...

Bursa'da yılanın soktuğu kadın hastanelik oldu!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yılan tarafından bacağınd...

Bursa'dan yola çıktı! Feribot iskelesinde yü...

Bursa'dan İstanbul'a doğru yola çıkan şahısın aracı ...

Bursa'da zorlayan operasyon! Kuyudan vinçle ...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde aç kalan anne ayı ve 2...

Van Büyükşehir'e atanan Vali'nin ilk işi bak...

İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Van Büyükşehir...