MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun MHP hakkındaki sözlerine yanıt veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  "Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür" dedi.

SİYASET, 30 Mayıs 2019 Perşembe, 14:20
MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu hakkında "Oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır" diyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman şöyle konuştu: "Büyükşehirlerin bir mahallesinden az seçmeni bulunan Tunceli'nin Ovacık ilçesi belediye başkanlığına geldiği günden beri; maksadı ve meşrebi belli çevrelerce "Komünist Başkan" diye pohpohlanan şahıs "Yüz verirsen ayıya..." diye başlayan atasözümüzü ispatlama gayesindedir.

Her haberde şahsından ziyade komünistliğine vurgu yapılan TKP'li bu şahıs, Tunceli Belediye Başkanlığına seçilince Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iradesini bir kenara bırakıp Tunceli'yi bir kolhoz, kendisini de zalim bir kolhoz yöneticisi zannetmiş olacak ki kendisi gibi sakat zihniyete sahip olanlarla ve PKK'nın siyasetteki kolunun temsilcileriyle birlikte Tunceli'nin ismini Dersim olarak değiştirmeye cüret etmiştir.

Balballarla, koç-koyun heykelleriyle, koçbaşı damgalarıyla, halılara ve kilimlere nakış nakış işlenen motifleriyle kadim bir Türkmen şehri olan Tunceli'de oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır."

Türklüğün tunç eli Devlet Bahçeli; bu sakat ve bölücü zihniyetin temsilcilerine gereken cevabı "Türkiye'de resmî olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Komünist ve bölücü komploya göz yummak, alttan almak, sessiz kalmak feci akıbetlere davetiye çıkaracak, beka düzeyinde tehlikelere kapı aralayacaktır" sözleriyle vermiş ve gereğinin yapılması konusunda ilgili makamları göreve çağırmıştır."

Maçoğlu'nun "Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi" sözlerine tepki gösteren Büykataman, "Sayın Genel Başkanımızın bu önemli ve millî birliği esas alan çağrısının ardından önce TKP Genel Merkezi, "Komünist Başkan"larının tavrının yersiz olduğunu açıklamış, ardından da bu şahıs Valilik onaylamadığı takdirde bu karara saygı duyacağını söylemiştir.

Fakat "TİP"siz bir milletvekilinin kendisine düzenlediği destek ziyaretinde TİP'siz ile komünist birbirlerinden aldıkları güçle yürek yemişçesine taarruza geçmiştir. Maçoğlu denen bozuk zihniyetin temsilcisi "Bu gündem özellikle milliyetçi ve faşist kesimler tarafından büyütüldü ve Dersimlilere kayyum tehdidi yapıldı. Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi." demek suretiyle aziz Türk milletine devletin ve milletin koruyucusunun kim olduğunu göstermiş oldu. Bunlara göre kendi bozuk zihniyetinden olmayan herkes "faşist", "demokrasi düşmanı"dır. Oysa kendileri vatan, millet düşmanı, müstemleke olmaya hevesli acizlerdir" şeklinde konuştu.

Büykataman sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu toprakların her bir karışı şehit kanlarıyla vatan yapılmıştır ve şehit kanlarıyla vatan olarak kalmaya devam etmektedir. Bu bayrak, Türk milliyetçilerinin kanı; bu vatan, Türk milliyetçilerinin fedakârlıklarıyla bugünlere gelmiştir. Canımız ve kanımız pahasına bugünlere getirdiğimiz ve ilelebet de varlığını sürdürmesi için mücadele edeceğimiz vatanımızın herhangi bir yerine, herhangi bir zamanda gitmek için kimseden izin alacak değiliz. Bunu denemek isteyenlerin yüzlerinin Sayın Genel Başkanımızın 28 Kasım 2014 tarihinde Tunceli'ye gerçekleştirdikleri ziyarette "haine, hain dediği" o anlarda aldığı zelil ifadeyi hatırlatırız.

Ülkemizin her bir insanı birbirinden kıymetli, bu vatanın eşit ve değerli bir vatandaşı, Türk milletinin şerefli bir mensubudur. Ömrümüzü adadığımız milletimize kin kusmayız aksine onun için kan kusar, kızılcık şerbeti içtik deriz. Tuncelili vatandaşlarımızı bölücü ve sakat zihniyetlerin keyfî uygulamalarına mahkûm bırakacak değiliz. Türk milletine bir bütün olarak bakamayan, kökü dışarıda bozuk zihniyetlerin Türk milliyetçilerine söz söylemesi komiktir, Türk milletinin nezdinde yok hükmündedir.

Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider ve oradaki vatan ve millet düşmanları rahatsız olur. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür.

PKK'nın siyasi kanadının listesinden Meclis'e giren TİP'siz milletvekili de Maçoğlu'nun yalnız olmadığını, kendisinin yanında olduklarını söylemiş. Sayın Genel Başkanımız "Biz biriz, siz hepiniz." diyeli çok olmuştur. Hepiniz birleşseniz heybetli bir dağ olan vatan, millet sevdalısı Türk Milliyetçilerinin karşısında bir toz zerresinden farksızsınız.

Aziz Türk milleti müsterih olsun komünist kalıntılarına, PKK terör örgütünün kılıksızlarına ve kökü dışarıda bulunan hiçbir sapkınlığa geçit verecek değiliz. Türk milletinin desteğiyle bu sinekleri ve bu sineklerin ürediği bataklığı yok edecek güç de, kararlılık da Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı'nda ve Türk Milliyetçilerinde mevcuttur.

Bu vesileyle 27 Mayıs tarihinden beri "Pençe Harekâtı" kapsamında PKK'lı teröristlere nefes aldırmayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına muvaffakiyetler diliyor ve kahramanlarımızın yanlarında olduğumuzun bilinmesini ifade ediyoruz."

GÜNCEL
Bursa eski Valisi Harput: Hukuk ve adaletle bağdaşmıyor
Eski Vali Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da bulunduğu 48 sanığın istinaf mahkemesindek...
GÜNCEL
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş hastaneye kaldırıldı!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Meclis toplantısı sırasında fenalaşarak hastaneye...
ASAYİŞ
Bursa'nın otomobilin çarptığı küçük çocuk ölümden döndü
Bursa'nın İnegöl ilçesinde otomobilin çarptığı küçük çocuk yaralandı.
GÜNCEL
Başkan Aktaş net konuştu: Birkaç kişinin menfaati için binlerce kişinin rahatını bozamayız
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'da kaldırım ve yolların haksız ye...
SİYASET
Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?' sorusuna ne yanıt verdi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Muharrem İnce 'Cumhurbaşkanlığı'na aday olabilirim' dedi. ...
GÜNCEL
Bursa Büyükşehir'de yeni dönem! Artık canlı yayınlanacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin eylül ayı olağan meclis toplantısı, belediyenin web sitesi, mobil...
Bursa'da balıkçıya büyük şok!
EDHO hayranlarına müjde! Yeni sezon ilk bölüm tarihi belli oldu
Bursa polisinden uyuşturucu baskını
Bursa'da korkutan kaza! İki kişi yaralandı

En Çok Okunan Haberler

Bursa Yıldırım'da sokak ortasında silahlar ç...

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde aralarında husumet bulu...

Bursa'da isyan ettiren olay! Hasta, doktoru ...

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çalışan Dt. Ha...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş hast...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mecl...

Bursa'da çok tartışılmıştı! Başkan Dündar'da...

Bursa'daki Tahtakale Çarşısı'nda 80 yaşındaki bir kö...

Bursa Metro istasyonu yanında korku dolu anlar!

Bursa'da metro istasyonu yakınında çıkan yangın maha...

Bursasporlu taraftar dünya gündeminde! 'Kena...

Bursaspor-Fenerbahçe maçında gündeme oturan Bur...

Bursa'daki yed-i emin deposunda büyük yangın...

Bursa'da yed-i emin deposunda çıkan yangında 20 araç...

Bursa'da 3. kattan atlayan kadının eşi isyan...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 3 katlı evin balkonundan ...

Bursa'da gece kulübünden çıktı, sinir krizi ...

Bursa Altıparmak'taki bir gece kulübünde çalışan kad...

Bursa'da eşiyle tartışan genç kadın 3. katta...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde eşiyle tartışan genç kadı...

Bursa'da eşiyle tartıştı, cami avlusunda bir...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir camide temizlik göre...

Bursa'da 20'den fazla aracın kül olduğu yang...

Bursa'da yed-i emin deposunda 20'den fazla aracın ya...

Bursa'da özel okul vurgunu! Hem paralarından...

Bursa'da özel bir okula çocuklarını kaydettiren veli...

Bursa'da ibretlik olay! Evdeki çiçek bebeği ...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde evindeki küstüm çiçeğinin...

Bursa'da çekirdek çitleyen arkadaşını vurdu,...

Bursa'da aralarında husumet bulunan arkadaşını çekir...