MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun MHP hakkındaki sözlerine yanıt veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  "Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür" dedi.

SİYASET, 30 Mayıs 2019 Perşembe, 14:20
MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu hakkında "Oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır" diyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman şöyle konuştu: "Büyükşehirlerin bir mahallesinden az seçmeni bulunan Tunceli'nin Ovacık ilçesi belediye başkanlığına geldiği günden beri; maksadı ve meşrebi belli çevrelerce "Komünist Başkan" diye pohpohlanan şahıs "Yüz verirsen ayıya..." diye başlayan atasözümüzü ispatlama gayesindedir.

Her haberde şahsından ziyade komünistliğine vurgu yapılan TKP'li bu şahıs, Tunceli Belediye Başkanlığına seçilince Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iradesini bir kenara bırakıp Tunceli'yi bir kolhoz, kendisini de zalim bir kolhoz yöneticisi zannetmiş olacak ki kendisi gibi sakat zihniyete sahip olanlarla ve PKK'nın siyasetteki kolunun temsilcileriyle birlikte Tunceli'nin ismini Dersim olarak değiştirmeye cüret etmiştir.

Balballarla, koç-koyun heykelleriyle, koçbaşı damgalarıyla, halılara ve kilimlere nakış nakış işlenen motifleriyle kadim bir Türkmen şehri olan Tunceli'de oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır."

Türklüğün tunç eli Devlet Bahçeli; bu sakat ve bölücü zihniyetin temsilcilerine gereken cevabı "Türkiye'de resmî olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Komünist ve bölücü komploya göz yummak, alttan almak, sessiz kalmak feci akıbetlere davetiye çıkaracak, beka düzeyinde tehlikelere kapı aralayacaktır" sözleriyle vermiş ve gereğinin yapılması konusunda ilgili makamları göreve çağırmıştır."

Maçoğlu'nun "Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi" sözlerine tepki gösteren Büykataman, "Sayın Genel Başkanımızın bu önemli ve millî birliği esas alan çağrısının ardından önce TKP Genel Merkezi, "Komünist Başkan"larının tavrının yersiz olduğunu açıklamış, ardından da bu şahıs Valilik onaylamadığı takdirde bu karara saygı duyacağını söylemiştir.

Fakat "TİP"siz bir milletvekilinin kendisine düzenlediği destek ziyaretinde TİP'siz ile komünist birbirlerinden aldıkları güçle yürek yemişçesine taarruza geçmiştir. Maçoğlu denen bozuk zihniyetin temsilcisi "Bu gündem özellikle milliyetçi ve faşist kesimler tarafından büyütüldü ve Dersimlilere kayyum tehdidi yapıldı. Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi." demek suretiyle aziz Türk milletine devletin ve milletin koruyucusunun kim olduğunu göstermiş oldu. Bunlara göre kendi bozuk zihniyetinden olmayan herkes "faşist", "demokrasi düşmanı"dır. Oysa kendileri vatan, millet düşmanı, müstemleke olmaya hevesli acizlerdir" şeklinde konuştu.

Büykataman sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu toprakların her bir karışı şehit kanlarıyla vatan yapılmıştır ve şehit kanlarıyla vatan olarak kalmaya devam etmektedir. Bu bayrak, Türk milliyetçilerinin kanı; bu vatan, Türk milliyetçilerinin fedakârlıklarıyla bugünlere gelmiştir. Canımız ve kanımız pahasına bugünlere getirdiğimiz ve ilelebet de varlığını sürdürmesi için mücadele edeceğimiz vatanımızın herhangi bir yerine, herhangi bir zamanda gitmek için kimseden izin alacak değiliz. Bunu denemek isteyenlerin yüzlerinin Sayın Genel Başkanımızın 28 Kasım 2014 tarihinde Tunceli'ye gerçekleştirdikleri ziyarette "haine, hain dediği" o anlarda aldığı zelil ifadeyi hatırlatırız.

Ülkemizin her bir insanı birbirinden kıymetli, bu vatanın eşit ve değerli bir vatandaşı, Türk milletinin şerefli bir mensubudur. Ömrümüzü adadığımız milletimize kin kusmayız aksine onun için kan kusar, kızılcık şerbeti içtik deriz. Tuncelili vatandaşlarımızı bölücü ve sakat zihniyetlerin keyfî uygulamalarına mahkûm bırakacak değiliz. Türk milletine bir bütün olarak bakamayan, kökü dışarıda bozuk zihniyetlerin Türk milliyetçilerine söz söylemesi komiktir, Türk milletinin nezdinde yok hükmündedir.

Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider ve oradaki vatan ve millet düşmanları rahatsız olur. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür.

PKK'nın siyasi kanadının listesinden Meclis'e giren TİP'siz milletvekili de Maçoğlu'nun yalnız olmadığını, kendisinin yanında olduklarını söylemiş. Sayın Genel Başkanımız "Biz biriz, siz hepiniz." diyeli çok olmuştur. Hepiniz birleşseniz heybetli bir dağ olan vatan, millet sevdalısı Türk Milliyetçilerinin karşısında bir toz zerresinden farksızsınız.

Aziz Türk milleti müsterih olsun komünist kalıntılarına, PKK terör örgütünün kılıksızlarına ve kökü dışarıda bulunan hiçbir sapkınlığa geçit verecek değiliz. Türk milletinin desteğiyle bu sinekleri ve bu sineklerin ürediği bataklığı yok edecek güç de, kararlılık da Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı'nda ve Türk Milliyetçilerinde mevcuttur.

Bu vesileyle 27 Mayıs tarihinden beri "Pençe Harekâtı" kapsamında PKK'lı teröristlere nefes aldırmayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına muvaffakiyetler diliyor ve kahramanlarımızın yanlarında olduğumuzun bilinmesini ifade ediyoruz."

ASAYİŞ
Hırsıza sosyal medyadan seslendi! Öyle bir şey çaldı ki...
Afyonkarahisar'da bir vatandaş, gece arabasının camını kırarak hırsızlık yapan kişiye sosyal medy...
MAGAZİN
Özcan Deniz ile Feyza Aktan tek celsede boşandı!
Geçtiğimiz yıl mart ayında nikah masasına oturan Özcan Deniz-Feyza Aktan çiftinin bugün anlaşmalı...
ASAYİŞ
Gemlik Kaymakamı'nın oğlunun öldüğü kavgayla ilgili flaş gelişme!
Bursa'nın Gemlik Kaymakamı Kemal İnan'ın, Denizli'de bıçaklanan iki oğlundan birinin ölümüne nede...
TÜRKİYE
İngiltere'den dikkat çeken Kaşıkçı cinayeti açıklaması!
İngiltere Başbakanı Theresa May, 'Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlusunun ortaya çıkarılmasını ist...
TÜRKİYE
Bakan Akar'dan erken terhis açıklaması!
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Ge...
ASAYİŞ
Bursa'da aile boyu zehir ticareti... Baba, kızı ve gelini yakalandı!
Bursa'da uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik yapılan operasyonda...
Özcan Deniz ile Feyza Aktan tek celsede boşandı!
Gemlik'i ileriye taşıyacak projeler... İki başkan el ele çalışıyor!
Çocuğuna okul çantası alamayan baba, sosyal medyada viral oldu!
Mudanyalı şehit Şükrü Çavuş unutulmadı!

En Çok Okunan Haberler

Bursa Gemlik Kaymakamı'nın acı günü! Oğlu ci...

Bursa'nın Gemlik Kaymakamı Kemal İnan'ın Denizli'de ...

Bursa Gemlik kaymakamının oğulları bıçaklı k...

Bursa'nın Gemlik Kaymakamı Kemal İnan'ın iki oğlu, s...

Bursa otoyolda can alan kaza! Her şey saman ...

 Bursa'da çalıştıkları çiftliğe el arabasıyla s...

Bursa Uludağ yolunda korku dolu anlar! Çok s...

Bursa Uludağ yolunda hizmet veren bir restoranda ya...

Başkan Turgay Erdem, FSM'deki boş arazi için...

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bulunan ve 3 kuruma ...

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yetki darbesi

5393 sayılı Belediyeler Kanunu'nun 37. maddesinde be...

Katliam gibi kaza! 10 kişi hayatını kaybetti

Edirne'nin Meriç ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan ...

Bunu yapanlar insan olamaz... Bursa'da yürek...

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, çobanların kur...

Bursa'da ender rastlanan olay... Gördüklerin...

Bursa'da bir üreticinin suni tohumlama yaptırdığı in...

Bursa'da görülmemiş festival: YÖNDERFEST

Bursa Yönder Okulları, iki gün süren bir festival ge...

Bursa Ulucami'de yaşlı kadına büyük şok!

Bursa Ulucami'nin bahçesindeki bir bankta çantasını ...

Yürek yakan fotoğraf... İkinci 'Aylan' da kı...

El Salvadorlu Oscar Alberto Martinez Ramirez ve 11 a...

6.3'le sarsıldılar!

Orta Amerika ülkeleri arasındaki 6.3 büyüklüğündeki ...

Bursa'da aile boyu zehir ticareti... Baba, k...

Bursa'da uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit...

Gözler kabinede... '4 bakan yerini koruyacak'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, ...