MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket'i sorgulayacak düzeyde değil

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun MHP'ye ilişkin sözlerini sert bir şekilde eleştiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Dün çözüm sürecine sessiz kalarak destek veren, bugün PKK'nın siyasi oluşumu HDP ile birlikte Anayasa hazırlamaya kalkan, önünü görmekten aciz Kılıçdaroğlu; Milliyetçi Hareket'in duruşunu ne anlayabilecek ne de sorgulayabilecek düzeydedir" dedi.

SİYASET, 22 Ekim 2019 Salı, 17:04
MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket'i sorgulayacak düzeyde değil

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Trump'ın skandal mektubu üzerinden MHP'ye yüklendi, "Ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. MHP'nin düştüğü hali görüyor musunuz? Hangi şeref, onur? Türkiye'nin itibarı yerlerde sürükleniyor, olmadık eleştiri, hakaretler geliyor, sizin yöneticileriniz bu hakaretleri yapanlara karşı sessiz duruyorlar" dedi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'dan jet yanıt geldi. 

Büyükataman'ın açıklamaları:

"Kendi söylediğinden başkasının sözüne, söylenenlere kulaklarını tıkayan hatta kendi ifadelerini dahi inkâr eden CHP'nin Genel Başkanı, iki haftadır partisinin grup toplantısında sistemli bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisine güya saldırmaktadır. ABD Başkanı Donald Trump'ın bozuk ruh hâli ile kaleme aldığı sözlerin ve attığı hadsiz tweetlerin çarpık "tefsir"i üzerinden kendisine siyasi bir manevra alanı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu, partimizi de hedef almaktadır. Ne kadar üzücüdür ki ABD'de komedi programlarına malzeme olan Trump, Türkiye'de CHP grup toplantısı boyunca tefsir edilmektedir."

Kılıçdaroğlu'nun YPG ile ilgili sözlerini de eleştiren Büyükataman, "Kılıçdaroğlu düştüğü gayrimillîlik çukurunda debelenmektedir. Buna rağmen kendisini Milliyetçiliğin hamisi olarak gösterme garabetinden de vazgeçmemektedir. Dün "YPG, terör örgütü değildir; kendi topraklarını savunmak için örgütlenmiş bir oluşumdur" diyen Kılıçdaroğlu, bugün Trump'ın ucube mektubunda ismi geçen YPG'li terörist için "PKK'lı" ifadesini kullanabilmektedir. "YPG, bize mi saldıracak?" diye istihzalı bir şekilde gülen zat, bugün YPG'nin PKK ile aynı şey olduğunu anlamış gözükmektedir. Yahut her zaman olduğu gibi siyaseten bugün böyle söylemesi gerektiğine inandırılmıştır.

YPG'nin omurgasını oluşturduğu SDG'yi aklamak için Türkiye'de konferans düzenleyip bölücü örgüt yandaşlarına kendi ülkesine meydan okutan Kılıçdaroğlu, fikrî bir savrulmadan öte ihanet içerisindedir. Balık baştan koktuğu üzere içerisinde yer aldığı ihanet şebekesine partisinin mensupları da dâhil olmaktadır. İstanbul Milletvekilleri olan terörsevici, "Barış Pınarı Harekâtı" için çıkıp da "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır." dediğinde başta Grup Başkanvekilleri Özgür Özel olmak üzere CHP üst yönetimi bu şahsı savunmak suretiyle bu hadsiz ifadelerin arkasında olduklarını göstermiştir. Aynı CHP üst yönetimi, bir il başkanlarının istifa edeceğini duyurarak CHP'nin sınırlarımızın dışına asker gönderilmesine onay veren tezkereye evet demesini eleştirmesine ise ihraçla cevap vermiştir. İşte CHP budur. İşte Kılıçdaroğlu budur. İstifa eden il başkanı üzerinden "Harekâta karşı çıktığı için partiden ihraç ettik" propagandası yapar ancak gerçekte ihraç edilmesi gereken milletvekiline kol kanat gerer" ifadelerini kullandı.

Büyükataman sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Genel Başkanımızın Kılıçdaroğlu'nun iki yüzlülüğünü, görünen yanı ile gizli gündemini ifşa eden sözleri Kılıçdaroğlu'nun siyasetini tarifte hiçbir boşluk bırakmamaktadır. Önde T.C. tabelasını asarlar, arkada 'YPG bize mi saldıracakmış.' diyerek tıkır tıkır karanlık işlerine bakarlar. Önde şehit cenazesine katılırlar, arkada şehit yakınlarına terörist iftirası atarlar. Ön tarafta T.C. tabelasını koyarlar, arkada HDP ile buluşurlar, Kandil'in destek mesajından mutluluk duyarlar. Önde Kuvay-i Millîye pozu verirler, arkada kuvay-i melanete kucak açarlar. Çünkü önde başka, arkada başkalar. Önce T.C.'yi asarlar, sonra da hıyaneti askıya çıkarırlar. Sizin neyinize Türkiye Cumhuriyeti, varın gidin zilletin neferleri.

ABD Başkanı Trump'ın saçmalıklarına ve Süleymaniye'de askerimizin başına çuval geçirilmesine Milliyetçi Hareket Partisinin sessiz kalması; kulakları tıpalı, gözleri kapalı olan Kılıçdaroğlu'nun iddia edebileceği ucuz bir yalandır. Basit bir gazete taraması yahut İnternet araması ile Milliyetçi Hareket'in verdiği tepkiler ve sergilediği duruş görülebilecektir. Tabii ki görmek isteyen için...

Milliyetçi Hareket Partisi olayların sonuçlarına göre tavır takınan değil, olayların gidişatına yön veren bir siyasi partidir. Ülkücü-Milliyetçi Hareket muazzam bir fikir ekolüdür. Dün çözüm sürecine sessiz kalarak destek veren, bugün PKK'nın siyasi oluşumu HDP ile birlikte Anayasa hazırlamaya kalkan, önünü görmekten aciz Kılıçdaroğlu; Milliyetçi Hareket'in duruşunu ne anlayabilecek ne de sorgulayabilecek düzeydedir.

Milliyetçi Hareket, bayrağın yere düşmemesi, gönderde ve en yukarıda dalgalanması için mücadelesini vermektedir. Türk'ün izzet ve şerefinin; terör örgütü üyelerinin ve bunlara destek veren yerli, yabancı müptezellerin sözlerine bakılmaksızın her ne pahasına olursa olsun yaşatılmasını gaye edinmiştir. Türk Milliyetçiliği bizler için siyasi bir malzeme değil, doğrudan doğruya varlık sebebi, hayat felsefesidir.

Milliyetçi Hareket dimdik ayaktadır. Oysa CHP Genel Başkanı'nın yönetimindeki CHP çukurdadır. MHP'nin şerefinin sadakası ile CHP'nin bugünkü yönetimi yüz kere yunar arınır. Bugün dahi vatan düşmanlarının yanında saf tutan CHP Genel Başkanı, önce dönüp bir kez daha özeleştiri yapsın da Türk Milliyetçiliğine karşı verdikleri mücadelenin yanlışlığını itiraf etsin. Önce bir samimiyet testinden geçsin de Ülkücülere öyle "kardeşim" desin. Ülkücüler, vatan hainleriyle birlikte iş tutanları hiçbir zaman muhatap almadığına göre Ülkücülerin muhatabı Kılıçdaroğlu değildir, olmayacaktır. Çünkü Türk Milliyetçileri adamla muhatap olur.

Siyasetin ucuz müfterisi Kılıçdaroğlu artık susmalıdır. Söylediği içi boş sözlerle, attığı iftiralarla her geçen gün daha da alçalmakta, partisini Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinden çıkardıkça aziz Türk milletinin nefretini üzerine çekmektedir. Gün birlik günüdür. Gün; bu birliği parçalamak, düşmana, haine, fırsat kollayana zemin hazırlamak isteyenlerin Türk milletinin tokadını yiyeceği gündür."

GÜNCEL
Heybeliada yangınında flaş gelişme! Şüpheli hakkında karar
Heybeliada'daki orman yangınına ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklandı
GÜNCEL
Bursa'da yerli oto mesaisi...
Bursa'nın Gemlik ilçesinde temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak yerli ot...
GÜNCEL
BUTTİM'den özel misafirlerine örnek hizmet! Büyük kolaylık sağladı
Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetimi, ticaret merkezlerinin çeşitli nokta...
ASAYİŞ
Van'da acı bilanço! Ölü sayısı 29'a yükseldi
Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte...
SİYASET
Ermenistan'a sert çıkış: Aklını başına toplasın!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya tepki gösterdi. Ça...
ASAYİŞ
Bursa'da inşaat işçisi beton zemine düştü! Durumu ağır...
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir binaya mantolama yaparken iskeleden düşen işçi ağır yaralandı.
Ormanlık alana girip çıkıyordu! Bursa'da barakada yakalandı
'Yandaş diyorlar bana, evet yandaşım...'
Bursa'da sürücülere ceza yağdı!
Başkan Yılmaz'dan şampiyona kutlama

En Çok Okunan Haberler

Yer Bursa Çekirge... Görüntüler şoke etti!

Bursa'da kimliği belirsiz bir kişinin belediyenin da...

Bursa'da aile dehşeti! Yeğenini av tüfeği il...

Bursa'da bir kişi, taşkınlık yaptığı gerekçesiyle ta...

Bursa'da acı kaza! Şarampole yuvarlanan araç...

Bursa'nın Keles ilçesinde sürücüsünün direksiyon hak...

Bursa'nın ünlü tatlıcısını öldüren sanıktan ...

Bursa'da Bağdat Hurma Tatlı firmasının sahibi yeğeni...

9 gün uyarısı! Kurban Bayramı'nda kısıtlama ...

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Kurban Bayramı'nda co...

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs karar...

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan t...

İmamoğlu, Ayasofya kararından üç gün sonra k...

Ayasofya'nın 86 yıl sonra müze statüsünden çıkarılar...

Sahte hemşire skandalı! Ünlü isimlerin ameli...

İstanbul'da özel bir hastanede 10 yıldır ameliyathan...

Ozan Güven hakkında istenen ceza belli oldu!

Sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darp ettiği öne sürülen O...

Bursa Hurda Pazarı yeni yerinde

Bursa'da Hurda Pazarı Osmangazi İlçesi Panayır Mahal...

AK Parti, muhalefetin itiraz ettiği bazı hük...

Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gör...

Türkiye'nin en büyük firmaları açıklandı! Bu...

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) sanayi sektörünün en...

Damat kaynanasının yüzüne tükürdü! Şok ceza

Şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşinin annesinin yüzün...

Artvin'de sel felaketi! Bir kişi hayatını ka...

Artvin valisi Yılmaz Duruk dün akşam Yusufeli ilçesi...

Bursa'da 350 kilogramlık kurbanlık alıcısını...

Bursa'da doğuştan ay yıldız motifli 350 kilogramlık ...