MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket'i sorgulayacak düzeyde değil

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun MHP'ye ilişkin sözlerini sert bir şekilde eleştiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Dün çözüm sürecine sessiz kalarak destek veren, bugün PKK'nın siyasi oluşumu HDP ile birlikte Anayasa hazırlamaya kalkan, önünü görmekten aciz Kılıçdaroğlu; Milliyetçi Hareket'in duruşunu ne anlayabilecek ne de sorgulayabilecek düzeydedir" dedi.

SİYASET, 22 Ekim 2019 Salı, 17:04
MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket'i sorgulayacak düzeyde değil

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Trump'ın skandal mektubu üzerinden MHP'ye yüklendi, "Ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. MHP'nin düştüğü hali görüyor musunuz? Hangi şeref, onur? Türkiye'nin itibarı yerlerde sürükleniyor, olmadık eleştiri, hakaretler geliyor, sizin yöneticileriniz bu hakaretleri yapanlara karşı sessiz duruyorlar" dedi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'dan jet yanıt geldi. 

Büyükataman'ın açıklamaları:

"Kendi söylediğinden başkasının sözüne, söylenenlere kulaklarını tıkayan hatta kendi ifadelerini dahi inkâr eden CHP'nin Genel Başkanı, iki haftadır partisinin grup toplantısında sistemli bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisine güya saldırmaktadır. ABD Başkanı Donald Trump'ın bozuk ruh hâli ile kaleme aldığı sözlerin ve attığı hadsiz tweetlerin çarpık "tefsir"i üzerinden kendisine siyasi bir manevra alanı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu, partimizi de hedef almaktadır. Ne kadar üzücüdür ki ABD'de komedi programlarına malzeme olan Trump, Türkiye'de CHP grup toplantısı boyunca tefsir edilmektedir."

Kılıçdaroğlu'nun YPG ile ilgili sözlerini de eleştiren Büyükataman, "Kılıçdaroğlu düştüğü gayrimillîlik çukurunda debelenmektedir. Buna rağmen kendisini Milliyetçiliğin hamisi olarak gösterme garabetinden de vazgeçmemektedir. Dün "YPG, terör örgütü değildir; kendi topraklarını savunmak için örgütlenmiş bir oluşumdur" diyen Kılıçdaroğlu, bugün Trump'ın ucube mektubunda ismi geçen YPG'li terörist için "PKK'lı" ifadesini kullanabilmektedir. "YPG, bize mi saldıracak?" diye istihzalı bir şekilde gülen zat, bugün YPG'nin PKK ile aynı şey olduğunu anlamış gözükmektedir. Yahut her zaman olduğu gibi siyaseten bugün böyle söylemesi gerektiğine inandırılmıştır.

YPG'nin omurgasını oluşturduğu SDG'yi aklamak için Türkiye'de konferans düzenleyip bölücü örgüt yandaşlarına kendi ülkesine meydan okutan Kılıçdaroğlu, fikrî bir savrulmadan öte ihanet içerisindedir. Balık baştan koktuğu üzere içerisinde yer aldığı ihanet şebekesine partisinin mensupları da dâhil olmaktadır. İstanbul Milletvekilleri olan terörsevici, "Barış Pınarı Harekâtı" için çıkıp da "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır." dediğinde başta Grup Başkanvekilleri Özgür Özel olmak üzere CHP üst yönetimi bu şahsı savunmak suretiyle bu hadsiz ifadelerin arkasında olduklarını göstermiştir. Aynı CHP üst yönetimi, bir il başkanlarının istifa edeceğini duyurarak CHP'nin sınırlarımızın dışına asker gönderilmesine onay veren tezkereye evet demesini eleştirmesine ise ihraçla cevap vermiştir. İşte CHP budur. İşte Kılıçdaroğlu budur. İstifa eden il başkanı üzerinden "Harekâta karşı çıktığı için partiden ihraç ettik" propagandası yapar ancak gerçekte ihraç edilmesi gereken milletvekiline kol kanat gerer" ifadelerini kullandı.

Büyükataman sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Genel Başkanımızın Kılıçdaroğlu'nun iki yüzlülüğünü, görünen yanı ile gizli gündemini ifşa eden sözleri Kılıçdaroğlu'nun siyasetini tarifte hiçbir boşluk bırakmamaktadır. Önde T.C. tabelasını asarlar, arkada 'YPG bize mi saldıracakmış.' diyerek tıkır tıkır karanlık işlerine bakarlar. Önde şehit cenazesine katılırlar, arkada şehit yakınlarına terörist iftirası atarlar. Ön tarafta T.C. tabelasını koyarlar, arkada HDP ile buluşurlar, Kandil'in destek mesajından mutluluk duyarlar. Önde Kuvay-i Millîye pozu verirler, arkada kuvay-i melanete kucak açarlar. Çünkü önde başka, arkada başkalar. Önce T.C.'yi asarlar, sonra da hıyaneti askıya çıkarırlar. Sizin neyinize Türkiye Cumhuriyeti, varın gidin zilletin neferleri.

ABD Başkanı Trump'ın saçmalıklarına ve Süleymaniye'de askerimizin başına çuval geçirilmesine Milliyetçi Hareket Partisinin sessiz kalması; kulakları tıpalı, gözleri kapalı olan Kılıçdaroğlu'nun iddia edebileceği ucuz bir yalandır. Basit bir gazete taraması yahut İnternet araması ile Milliyetçi Hareket'in verdiği tepkiler ve sergilediği duruş görülebilecektir. Tabii ki görmek isteyen için...

Milliyetçi Hareket Partisi olayların sonuçlarına göre tavır takınan değil, olayların gidişatına yön veren bir siyasi partidir. Ülkücü-Milliyetçi Hareket muazzam bir fikir ekolüdür. Dün çözüm sürecine sessiz kalarak destek veren, bugün PKK'nın siyasi oluşumu HDP ile birlikte Anayasa hazırlamaya kalkan, önünü görmekten aciz Kılıçdaroğlu; Milliyetçi Hareket'in duruşunu ne anlayabilecek ne de sorgulayabilecek düzeydedir.

Milliyetçi Hareket, bayrağın yere düşmemesi, gönderde ve en yukarıda dalgalanması için mücadelesini vermektedir. Türk'ün izzet ve şerefinin; terör örgütü üyelerinin ve bunlara destek veren yerli, yabancı müptezellerin sözlerine bakılmaksızın her ne pahasına olursa olsun yaşatılmasını gaye edinmiştir. Türk Milliyetçiliği bizler için siyasi bir malzeme değil, doğrudan doğruya varlık sebebi, hayat felsefesidir.

Milliyetçi Hareket dimdik ayaktadır. Oysa CHP Genel Başkanı'nın yönetimindeki CHP çukurdadır. MHP'nin şerefinin sadakası ile CHP'nin bugünkü yönetimi yüz kere yunar arınır. Bugün dahi vatan düşmanlarının yanında saf tutan CHP Genel Başkanı, önce dönüp bir kez daha özeleştiri yapsın da Türk Milliyetçiliğine karşı verdikleri mücadelenin yanlışlığını itiraf etsin. Önce bir samimiyet testinden geçsin de Ülkücülere öyle "kardeşim" desin. Ülkücüler, vatan hainleriyle birlikte iş tutanları hiçbir zaman muhatap almadığına göre Ülkücülerin muhatabı Kılıçdaroğlu değildir, olmayacaktır. Çünkü Türk Milliyetçileri adamla muhatap olur.

Siyasetin ucuz müfterisi Kılıçdaroğlu artık susmalıdır. Söylediği içi boş sözlerle, attığı iftiralarla her geçen gün daha da alçalmakta, partisini Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinden çıkardıkça aziz Türk milletinin nefretini üzerine çekmektedir. Gün birlik günüdür. Gün; bu birliği parçalamak, düşmana, haine, fırsat kollayana zemin hazırlamak isteyenlerin Türk milletinin tokadını yiyeceği gündür."

EKONOMİ
Asgari ücret için ikinci toplantı bugün!
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 yılı asgari ücretini belirlemek için 2 Aralık'ta yaptığı ilk ...
GÜNCEL
Haber
Haber
GÜNCEL
'Uludağ'da ceset bulundu iddiası' büyük panik yarattı! Vali Canbolat'tan açıklama...
Bursa'da kaybolan dağcılar sekiz gündür aranırken, Uludağ'da bir cesedin bulunduğu iddiası büyük ...
YAŞAM
Bursa'da ilginç anlar... Yakalayamayınca ağaçta bıraktılar!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde ağaçta mahsur kalan yavru kedi için trafik ve itfaiye ekipleri seferbe...
ASAYİŞ
Bursa'da tıkanan baca faciaya neden oluyordu!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2 katlı evin bacasında çıkan yangın çatıya sıçradı. İtfaiye ekiplerini...
GÜNCEL
'Suriyelileri Türklerin sırtından indirin' diyen eski vekil, AK Parti'den ihraç edildi!
15 Kasım'da Suriyelilere ilişkin olarak yayımladığı mesaj nedeniyle tepki çeken ve ardından disip...
'Kim kardashian yokken ben vardım'
Aşktan uzak durmak isteyenlere 10 tavsiye!
Derzler nasıl temizlenir? Fayans aralarını temizleme yöntemleri
Bursa yolculuğunda korkutan kaza! Çevre yolu trafiğe kapandı

En Çok Okunan Haberler

Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra i...

Uludağ'da 1 Aralık günü kaybolan 2 dağcıdan Efe Sarp...

Bursa'dan gelen görüntü 'bu kadar da olmaz' ...

Bursa'da kıskançlık krizine giren şahıs, 17 yaşındak...

Bursa Yavuzselim'de olaylı gece! Polis memur...

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde çıkan kavgada bir polis...

Bursa Valiliği uyardı! Kar geliyor

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, yağışların k...

Meteoroloji Bursa'yı sarıya boyadı!

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre Marmara'nı...

İş görüşmesi için Bursa'ya gelen adamın acı ...

İstanbul-İzmir otobanında su birikintisine girerek k...

'Uludağ'da ceset bulundu iddiası' büyük pani...

Bursa'da kaybolan dağcılar sekiz gündür aranırken, U...

Bursa'yı ayağa kaldırdı! Tecavüze uğradı, öl...

Bursa'da 22 yaşındaki Derya isimli genç kız, kendisi...

Bursa'da görenler şaşırıp kalıyor! Şimdi duy...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden emekli sınıf ...

Bursa'da 'tavuk alma' cinayeti: 'El yapımı b...

Bursa'da, davullu zurnalı 'tavuk alma' eğlencesi sır...

Bursa'da yürek yakan manzara! Kayıp şahıs, a...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, zeytin toplamaya giden i...

Bursa'da genç astsubayın feci sonu! Otomobil...

Bursa'da otobanda meydana gelen trafik kazasında, Gö...

Bursa Altınşehir'de sapık alarmı! 'Bir kadın...

Nilüfer Kent Konseyi, Bursaray Altınşehir istas...

Bursa'da 'makas' terörü! Olay yerinden kaçtı...

Bursa'da trafikte makas atarak ilerleyen bir otomobi...

Bursa'da bunalıma giren genç, kendini tabanc...

Bursa'da bunalıma giren bir genç, kendisini silahla ...