23 Mart 2018 Cuma

  • 3,985 TL
  • 4,928 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi son teknolojiyle donatıldı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi son teknolojiyle donatıldı

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, bütün ameliyathanelerin son teknoloji ile donatıldığını söyledi.

26 Aralık 2017 Salı 14:54 SAĞLIK

Tıp Fakültesi’nde yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, ameliyathanelerin son teknoloji ile donatıldığını ve yakın zamanda yoğun bakım ünitelerinin yenilenmesi için ihaleye çıkacakları bilgisini verdi. Dekan Ekrem Kaya, “Yeni bir kadın doğum ve çocuk hastanesi yapacağız. 550 yataklı bu hastanemiz büyük bir ihtiyacı da karşılamış olacak. Rektörlüğümüz bu konudaki çalışmalarını tamamladı. Fakültemizin büyümesi için üniversite yönetimi ile koordineli bir çalışma yapıyoruz. Kentimize ve ülkemize en yüksek standartlarda sağlık hizmeti vermeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

HASTA TRAFİĞİ ÇOK FAZLA

Tıp Fakültesi’nin sadece devlet yardımlarıyla değil aynı zamanda Bursa’daki sivil toplum örgütleri ve hayırseverlerin yardımlarıyla daha modern hale gelebileceğini vurgulayan Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, “Şehrimizdeki hayırseverlerimiz şuana kadar fakültemize hatırı sayılır miktarlarda bağış yapmışlardır. Ancak takdir edilir ki çok yoğun bir hasta trafiği olan bu kurumda yıpranmalar olmaktadır. Yeni bölümlere ihtiyaç duyulmaktadır” diye konuştu.

BAĞIŞLARA İHTİYAÇ VAR

U.Ü. Tıp Fakültesi’nin artan hasta sayısı ve yükünü kaldırmakta zorlandığını ifade eden Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, “Kurumun bina ihtiyacı ve personel ihtiyacı tahmin edilenden daha fazla. Bursa’daki bu güzide kuruluşun, Avrupa ve Türkiye’de ses getiren işlere imza atabilmesi için ve kaliteli hizmet ile araştırma yapabilmesi için maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için Bursa’nın hayırseverlerini bağış yapmaya sürekli davet ediyoruz” diye konuştu.

ÖNCELİK ORGAN NAKLİNDE

Önceliklerinin organ nakli olduğuna işaret eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kaya şöyle konuştu: “Fakültemizin gelişmeye en müsait olduğu alanların başında organ nakli gelmektedir. Biz tıp fakültesiyiz, bütün alanlarda eşit hizmet sunmak zorundayız. Aynı zamanda eğitim hastanesiyiz. Hiçbir alanı ihmal edemeyiz. Ancak bazı konularda daha ön plana çıkmayı arzuluyoruz. Bu alanların başında da organ nakil merkezi gelmektedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa Çimento’nun o kararına mahkemeden veto!

Bursa Çimento’nun o kararına mahkemeden veto!