24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,72 TL
  • 116.603
BURSA 15°

'Abdullah Gül de ihtimallerden biri'

'Abdullah Gül de ihtimallerden biri'

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kendi adaylarını çıkaracaklarını söyledi. Karamollaoğlu, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de adaylık için ihtimallerden birisi olduğunu belirtti.

20 Şubat 2018 Salı 16:35 SİYASET

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Ankara’yı ısıtacak bir açıklama yaptı. Söz konusu seçimde kendi adaylarını çıkaracaklarını belirten Karamollaoğlu, “Çıkaracağımız adayın toplumun bütün kesimlerinden oy alması icap eder” dedi. Karamollaoğlu Abdullah Gül’ün olası adaylığına ilişkin bir soruya “Bu süreç içerisinde Abdullah Gül ile birkaç kez görüştük. Ama somut şekilde Gül’ü aday gösterme iddiamız olmadı. Olabilir mi? İhtimallerden birisidir. Aday kim olursa olsun bizim tabanımız ve kamuoyunun bu kişiyi tasvip etmesi icap eder” diye yanıt verdi.

İTTİFAKA KATILACAKLAR MI?

Reuters'in haberine göre, AK Parti ile MHP arasında ayrıntıları netleşen ‘Cumhur’ ittifakına katılıp katılmayacakları ile ilgili olarak da Karamollaoğlu, “Görüşmemizde en son kalkışımızda Erdoğan (bana) MHP ile böyle bir ittifak yaptıklarını, (bununla ilgili) bizimle de bir temasın faydalı olabileceğini söyledi. Biz de ‘neden olmasın?’ dedik. Dirsek teması olur. Ama bir ittifak noktasında değil” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bomba iddia: 'Önce TSK'yı sonra MİT'i bitireceğiz'

Bomba iddia: 'Önce TSK'yı sonra MİT'i bitireceğiz'