17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 25°

'AK Parti kongresi sonbahara kalmayabilir'

'AK Parti kongresi sonbahara kalmayabilir'

İttifak tartışmalarıyla ilgili değerlendirme yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, “Kapımız kimseye kapalı değil. Siyasi partiler ülke gerçekliğini görmeleri gerekir. Ama bunu görmeyen arkadaşlar varsa bunu görmeyen siyasiler varsa yalvaracak halimiz yok” dedi. Yazıcı, AK Parti kongresinin sonbahardan önce yapılabileceğine de işaret etti.

07 Mart 2018 Çarşamba 11:11 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Siyasetin bir numaralı gündemi ‘partiler arası ittifak’la ilgili değerlendirme yapan Yazıcı, “Muhafazakar, milliyetçi gibi isimlerle tanımlanan partilerin küme oluşturması çok doğal. Bu ittifaka gelebilecek partiler belli. Yapılan düzenleme bir partiye özgü değil. Bu çerçevede MHP deklera etmiş, AK Parti uygun görmüş birlikte çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar çerçevesinde partiler arası görüşme oluyor. Saadet Partisi'ni dışlamamız söz konusu değil veya benzer partileri…” dedi.

'YALVARACAK HALİMİZ YOK'

“Bizim ittifak çerçevesinden bakışımız 80 milyonu kapsayıcıdır” diyen Yazıcı, “Bu hedefe katkı sağlayacak partilere bu ittifak alanı açıktır. Kaldı ki kimseyle bir ittifak yapmış değiliz, MHP ile ittifak yapacağımız gözüküyor. Kapımız kimseye kapalı değil. Siyasi partiler ülke gerçekliğini görmeleri gerekir. Ama bunu görmeyen arkadaşlar varsa bunu görmeyen siyasiler varsa yalvaracak halimiz yok” ifadelerini kullandı.

KONGRE ERKEN OLABİLİR

Eylül ayında yapılması beklenen AK Parti Olağan Kongresi'ne de değinen Yazıcı, kongrenin erkene alınabileceği mesajını verdi. Yazıcı, “Bunun en son tarihi eylül 2018'de diyoruz ama belki de sonbahara bırakmayabiliriz. Karar verilmiş bir durum yok, bunu değerlendireceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da su kesintisi

Bursa'da su kesintisi