04 Aralık 2016 Pazar

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

'Anayasayı hazırlayıp Meclise sunacağız'

'Anayasayı hazırlayıp Meclise sunacağız'
  • 198

Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği çalışmalarına ilişkin, "Görevimiz, millete vadettiğimiz anayasayı hazırlayıp yüce Meclise sunmaktır" dedi.

25 Ekim 2016 Salı 16:28 SİYASET

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde basın merkezini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Anayasa değişikliği çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bizim görevimiz, millete vadettiğimiz anayasayı hazırlayıp yüce Meclise sunmaktır. Ondan sonra görev, yüce Meclisindir. Gerekçeleriyle anlatacağız yaptığımız değişikliğin ne anlama geldiğini, halkımızla paylaşacağız ve Meclise teklifimizi getireceğiz. Ondan sonrası Meclisin bileceği iştir. Sayın Bahçeli'nin bugüne kadar yaptığı açıklamalar ümit vericidir, yapıcı açıklamalardır. Biz bunu, Mecliste bu teklife kendi şartları dahilinde olumlu katkı yapacakları yönünde anlamaktayız."

"Kısmi anayasa değişikliği konusunda mutabakatımız var"

TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşmeler yapıldığını hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu'yla da icap ettiği zaman her şekilde görüşürüz. Bir problem yok. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli, kısmi bir anayasa değişikliği konusunda zaten mutabakatımız var. Bununla ilgili de güzel bir çalışma yaptı, oluşturduğumuz heyet. Bizim getireceğimiz teklif bunları da kapsıyor aynı zamanda."

Başbakan Yıldırım, 18 Mart 2017'de temeli atılacak Çanakkale 1915 Köprüsü'nün geçiş ücretinin 15 avro artı KDV olacağını bildirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Derviş Zaim’in son filmi ‘Rüya’ Konak'ta

Derviş Zaim’in son filmi ‘Rüya’ Konak'ta