23 Mart 2018 Cuma

  • 3,972 TL
  • 4,900 TL
  • 167,99 TL
  • 115.829
BURSA 13°

Balıkesir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti

Balıkesir Belediye başkanı Ahmet  Edip Uğur istifa etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği Balıkesir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur, kameralar karşısında görevi bıraktığını açıkladı. Uğur konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 17:09 SİYASET

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Uğur, akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında herkese teşekkür ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir" diyen Uğur, "AK Parti'de siyaset yapma imkânımız ortadan kaldırılmıştır" dedi.

Bu nedenle belediye başkanlığı görevinin yanı sıra partisinden de istifa ettiğini açıklayan Uğur şunları söyledi: "Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikadım gereği olanda hayır vardır. Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım görevlerde hemşehrilerime hizmet etme gayretinde oldum."

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Uğur'un, görevi boyunca kendisine destek olduğunu söylediği ailesi ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da cinnet anları! 'Haksız yere işten çıkardılar'

Bursa'da cinnet anları! 'Haksız yere işten çıkardılar'