23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,895 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

Başbakan Yıldırım Suudi Arabistan'da

Başbakan Yıldırım Suudi Arabistan'da

Başbakan Binali Yıldırım, Kudüs krizi sonrası resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'a gitti. Yıldırım ve Kral Selman bin Abdulaziz görüşmesinde Körfez'in durumu Suudi Arabistan ile ilişkiler masaya yatırıldı.

27 Aralık 2017 Çarşamba 13:10 SİYASET

Resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak 'CAN' ile saat 11.20'de Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Kral Selman bin Abdulaziz ile görüştü.

Önemli görüşmede ikili ilişkiler ele alındı; köklü tarihi, dini ve beşeri bağların bulunduğu Körfez'in ve Ortadoğu'nun en önemli ülkelerinden Suudi Arabistan ile ilişkilere verilen önem vurgulandı.

Başbakan Yıldırım'ı, Kral Selman Askeri Hava Üssü'nde, Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Macid bin Abdullah el Kasabi, Riyad Valisi Faysal bin Bender bin Abdülaziz, Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök, Türkiye'nin Sana Büyükelçisi Levent Eler ve Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Velid el Hureyci karşıladı.

Yıldırım'a eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da eşlik ediyor.

Yıldırım'ın Veliaht Prens ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman ile buluşması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Münbiç, Kandil’in çetelerine kaldı!

Münbiç, Kandil’in çetelerine kaldı!