10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama: 'Diğer partilerle anlaşma sağlanırsa...'

Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama: 'Diğer partilerle anlaşma sağlanırsa...'
  • 302

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, idam cezası hakkında "Diğer partilerle bir mutabakat sağlanırsa, sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir" dedi.

01 Kasım 2016 Salı 10:49 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuştu.

Çamur atarak siyaset yapmaya çalışanların varlığına vurgu yapan Başbakan Yıldırım "Başkaları çamur siyaseti yapabilir. Biz, bize tevdi edilen emanetin hakkını vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

'Türkiye helikopterini, tankını, gemilerini yapacak duruma geldi.' diyen Yıldırım, "Uçağımızı da yapacağız ve Cumhuriyet'in 100. yılında, kendi mühendislerimizin alın teriyle yaptığı jetlerle semalarda uçacağız" şeklinde konuştu. Terörle mücadelede güvenlik güçlerinin de ihtiyaçlarının karşılanacağını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, hainlerle mücadelenin sonuna kadar süreceğini bildirdi.

CHP, BUNLARIN ANA SPONSORU

Vesayet odaklarının her 10 senede bir darbe yaptığına işaret eden Yıldırım, "Vesayeti Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinden çıkaracağız. Anayasa değişikliğiyle vesayet odaklarına son darbeyi vurmuş olacağız. Geçmiş 14 yılımıza bakın, bunlar ilk önce Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce ortaya çıktılar. CHP de bunların ana sponsoru. Değerli kardeşlerim bu vesayet odaklarının işi gücü bitmez" diye konuştu.

'Yenikapı ruhunu gözümüz gibi koruyacağız' diyerek açıklamalarına devam eden Yıldırım, "O günkü duruşunu devam ettiren MHP'ye teşekkürler" ifadelerini kullandı.

'CHP, SİYASET YAPTIĞINI SANIYOR'

Anayasa değişikliğini referanduma götürecek sayıya sahip olmadıklarını belirten Başbakan Yıldırım, "Bu sadece bizim meselemiz değil. Artık millete verdiğimiz sözü yerine getirmemiz lazım. Bizim istediğimiz gibi anayasayı oylayalım demiyoruz., buyurun siz de teklifinizi getirin vatandaşa gidelim diyoruz. CHP, çarşı gibi, herşeye karşı. CHP, Ak Parti ne diyorsa tersini söylüyor ve siyaset yaptığını sanıyor. Siz de, biz de meydanlarda anlatıyoruz. Vatandaş da seçimini bizden yana yapıyor. Gelin memleket meselelerinde bir araya gelelim" şeklinde konuştu.

Anayasa değişikliği konusunda, MHP'nin desteğine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Yıldırım şu açıklamayı yaptı: "Sayın Bahçeli'nin beyanatları bizim çalışmalarımızda en azından bir zemin oluşturmuştur." 

'BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE BİZ DE SAHİP ÇIKIYORUZ'

Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyon hakkında görüşlerini bildiren Başbakan Binali Yıldırım şu açıklamaları yaptı: "Basın özgürlüğüne sonuna kadar sahip çıkacağız. Avrupalı dostlarımızla anlaşamadığımız tek konu da bu."

Sosyal medya üzerinden, Türkiye'nin kırmızı çizgiyi aştığını ifade eden Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’a tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün Avrupa Parlementosu'nda birisi çıkmış, kırmızı çizgiden bahsediyor. Senin çizginin üzerine bir çizgi de biz çizeriz. Kırmızı çizgiyi bizde millet çizer. Siz terör örgütü reklamlarını parlementonuzda yaparken kırmızı çizginiz neredeydi? FETÖ'ye destek verenleri de masum görecek değiliz. Bırakın yargı işini yapsın" açıklamasını yaptı.

İDAM CEZASI TARTIŞMASI

İdam konusu hakkında da konuşan Yıldırım, "İdam meselesi bir anayasa meselesi. Uzlaşma meselesidir. Diğer partilerle bir mutabakat sağlanırsa, sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Ama bilinmelidir ki sınırlı düzenleme geriye doğru işlemeyecek. Bunu tek başımıza yapamayız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da tekerlekli sandalyeyle satarken yakalandı!

Bursa'da tekerlekli sandalyeyle satarken yakalandı!