22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,832 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
BURSA 22°

Belediyelere büyük gözaltı

Belediyelere büyük gözaltı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın CHP’li 3 belediye başkanını daha görevden almaya dönük ‘özel teftiş’ başlattığı öğrenildi.

10 Aralık 2017 Pazar 11:08 SİYASET

İçişleri Bakanlığı’nın CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Beşiktaş ve Şişli belediyelerinde görevden almaya dönük ‘özel teftiş’ başlattığı öğrenildi. Bu kapsamda Mülkiye Teftiş Kurulu’ndan ikişer müfettiş görevlendirildi. Müfettişlerin hazırlayacağı rapor doğrultusunda, belediye başkanlarının görevden alınıp alınmamasına karar verilecek. Ayrıca CHP’li Beşiktaş, Şişli, Maltepe belediyelerinin de aralarında bulunduğu altısı CHP’li, ikisi AK Partili 8 belediye ile ilgili de mülkiye müfettişlerinin hazırlayacağı rapor doğrultusunda ‘özel teftiş’ başlatılıp başlatılamayacağına karar verilecek.  İçişleri Bakanlığı daha önce 93’ü PKK, 8’i de FETÖ kapsamında 101 belediye başkanını görevden almıştı.

6 BAŞKAN İSTİFA ETTİRİLMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ sözlerinin ardından da 6 belediye başkanı istifa etmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Ahmet Uğur, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifa ettirilen belediye başkanları…

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden alınmasına çok sert tepki göstermişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da 2700 yıl öncesine ışık tutacak gelişme...

Bursa'da 2700 yıl öncesine ışık tutacak gelişme...