24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Belediyelere yeni operasyon beklentisi

Belediyelere yeni operasyon beklentisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından, akıllarda ‘Başka belediyelerde de değişiklik olur mu?’ sorusu belirdi. Kulislerde şimdiden 2019 yerel seçimlerine kadar 3 Büyükşehir ile 10’a yakın ilçe belediyesinde benzer bir değişim olabileceği konuşuluyor.

28 Eylül 2017 Perşembe 08:01 SİYASET

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre AK Parti’de bir hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan iki toplantıya da İBB Başkanlığı’ndan istifa eden Kadir Topbaş ve İstanbul damgasını vurdu. İstanbul’da yapılan istişare toplantısından sonra önceki günkü MYK toplantısında bugün yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı için aday seçimleri ele alındı.

SIRADA BAŞKA BELEDİYELER VAR

MYK’da isimlendirme yapılmazken, AK Parti’de 2019 Mart ayında yapılacak seçimlere kadar İstanbul gibi bazı büyükşehirlerde birden fazla belediye başkanının görevden ayrılabileceği konuşuluyor.

Üç büyükşehir belediye başkanı ve 10’a yakın ilçe belediye başkanıyla ilgili benzer bir süreç yaşanacağı ve 2019 yerel seçimlerine farklı isimlerle gidileceği dile getiriliyor. Parti içerisinde belediye seçimlerinin yoğun şekilde konuşulmaya başlanmasıyla birlikte, çok sayıda eski bakan ve milletvekilinin büyük illerde aday olarak değerlendirileceği iddia ediliyor. Bunlardan en önemli isim olarak İstanbul için Binali Yıldırım dillendiriliyor.

SAHAYA İNME ZAMANI GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pazar günü İstanbul’da yapılan istişare toplantısında “Görevi devralacak arkadaş, performans gösterirse, 2019’da aynı şekilde yola devam ederiz. Bundan sonraki süreç çok önemli. İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. 2019’a daha zaman var demeyeceğiz. Sahaya inme zamanımız geldi. Çok kritik bir döneme giriyoruz. Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirip, İstanbul’u almalıyız. Milletvekillerimizle teşkilatımızla birlikte çalışalım” dediği belirtildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

İstanbul’da yağmur nedeniyle hayat felç oldu

İstanbul’da yağmur nedeniyle hayat felç oldu