20 Mart 2018 Salı

  • 3,944 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Çavuşoğlu ve Kalın'dan flaş iddiaya yanıt!

Çavuşoğlu ve Kalın'dan flaş iddiaya yanıt!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG ve Esed’in anlaştığına yönelik iddialara ilişkin, "Rejim güçlerinin Afrin'e girdiğine ilişkin bilgi yok. YPG'ye destek için gelirse bizi kimse durduramaz" dedi.

20 Şubat 2018 Salı 09:42 SİYASET

YPG-Esed anlaştı iddiası dün gündeme bomba gibi düştü.  Bugün de siyasilerden açıklamalar peş peşe geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Afrin konusunda rejim ile PYD/YPG anlaştı haberlerinin propaganda amaçlı olduğu açık. Fakat bu, bir takım gizli ve kirli pazarlıkların olmadığı anlamına gelmiyor. Kim ne yaparsa yapsın Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde kararlılıkla devam edecek ve hedefine ulaşacak" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise "Rejim güçlerinin Afrin'e girdiğine ilişkin bilgi yok. YPG'ye destek için gelirse bizi kimse durduramaz. YPG ile kim mücadele ederse bizim için sorun yok. YPG'yi kim korursa bizim için eşittir YPG'dir. Afrin ile ilgili ikilem içerisinde. YPG Mehmetçik korkusuyla sürekli rejimi Afrin'e davet ediyor " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da genç işletmeci sırra kadem bastı

Bursa'da genç işletmeci sırra kadem bastı