23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

CHP'nin teklifine Saadet'ten yeşil ışık

CHP'nin teklifine Saadet'ten yeşil ışık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinde Saadet Partisi ve İYİ Parti ile hareket edebileceklerinin sinyalini verdi, 'ittifak' değil, 'birlikte hareket etme' ifadesini kullandı. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan “Memnuniyet duyduğumu söylemek istiyorum” açıklaması geldi.

28 Şubat 2018 Çarşamba 17:41 SİYASET

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.  İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak kurma ihtimalinin değerlendiren Kılıçdaorğlu, “Ben olumlu bakıyorum. Olabilir, ilkeler belirlenir, eğer bir birliktelik sağlanacaksa o ilkelerden yola çıkılarak yapılır. Türkiye'nin uzlaşmayla yeniden bir Anayasa yapması isteğimizi daha önce deklare ettik” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP'nin ittifak teklifini eleştirerek, “Teknikten kaynaklanan ciddi eleştirilerimiz var. Onların giderilmesi lazım” dedi. CHP lideri, düzenlemenin bu haliyle geçmesi durumunda, Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini de söyledi.

SAADET’TEN AÇIKLAMA: OLUMLU BULDUK

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu ise Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları için, “Bu müspet açıklamalardan memnuniyet duyduğumu söylemek istiyorum" dedi ve ileride temasın da olacağını ifade etti. Karamollaoğlu, iktidar ile de temasları olacaklarının altını çizdi. Karamollaoğlu, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ilkelerinin kendilerinin temel ilkeleri olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUDO'dan sefer iptalleri

BUDO'dan sefer iptalleri