22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,832 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
BURSA 22°

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs için devrede!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs için devrede!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'le ilgili olarak Kazakistan, Azerbaycan, Lübnan ve Fransız cumhurbaşkanlarıyla görüştü. Erdoğan, Müslümanlar için de kutsal olan bu şehrin statüsünün korunması gerektiğini ifade etti.

09 Aralık 2017 Cumartesi 15:11 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs'teki son gelişmelerle ilgili Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev,  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.

Görüşmelerde, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma teşebbüsünün, Ortadoğu'daki barış sürecini olumsuz etkileyeceğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslümanlar için de kutsal olan bu şehrin statüsünün korunması gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerde, barış ve istikrarın yolunun 1967 sınırları dahilinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin vücut bulmasından geçtiğini belirtti. Görüşmelerde, Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak 13 Aralık Çarşamba günü İstanbul'da düzenleyeceği Olağanüstü İslam  Zirvesi'nin ortak bir tavır sergilenmesi açısından da önemli olduğuna işaret  edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bahçeli’den Erdoğan'a 'Lozan' desteği

Bahçeli’den Erdoğan'a 'Lozan' desteği