23 Mart 2018 Cuma

  • 3,972 TL
  • 4,900 TL
  • 167,99 TL
  • 115.829
BURSA 13°

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Rusya'ya ziyaret gerçekleştirecek.

06 Kasım 2017 Pazartesi 14:50 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile en yakın zamanda görüşeceğini açıklamıştı. Rusya Devlet Başkanı Sözcüsü Dmitriy Peskov, geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi yönünde hazırlıkların yapıldığını dile getirmişti.

Rusya’nın Suriye Halk Kongresi'ne PYD’nin de çağrılması Türk hükümetinden büyük tepki çekmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun kabul edilemez olduğunu belirtmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün yaptığı açıklamada, Rusya’nın Suriye Halk Kongresi'ni ertelediğini, PYD’nin davet edilmeyeceğini söyledi.

Görüşmede masaya yatırılacak diğer konuların ise Suriye ve Irak’taki gelişmeler ile terörle mücadelenin olması tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'un yetkililerinin Vladivostok limanında Türkiye'den gelen bir parti tavuk etine el koydukları belirtilmişti. Olayın nedeni olarak yapılan laboratuvar testleri sonucunda tavuk etlerinde 'kabul edilebilir orandan fazla miktarda' antibiyotik bulunmasıydı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'nın yeni gözdesi safran! Kilosu 15 bin lira

Bursa'nın yeni gözdesi safran! Kilosu 15 bin lira