10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Darbeyi Adil Öksüz'le birlikte...

Darbeyi Adil Öksüz'le birlikte...
  • 245

Adil Öksüz ile birlikte darbe girişimini yöneten kişilerin Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan Kemal Batmaz ve Elektronik mühendisi Harun Biniş olduğu belirlendi.

02 Kasım 2016 Çarşamba 13:26 SİYASET

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin  soruşturma kapsamında, 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü'nde olduğu gerekçesiyle  tutuklanan Kaynak Kağıt AŞ'nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz'ın, 11 Temmuz'da  Adil Öksüz ile birlikte ABD'ye gittiğini, iki gün sonra yine Öksüz ile Türkiye'ye  döndüğünü ve darbeyi yöneten isimler arasında olduğunu belirledi. Öksüz ve  Batmaz'ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı.

ABD'DEN BİRLİKTE DÖNDÜKLERİ TESPİT EDİLDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara'da darbe planının yapıldığı iddia edilen iki eve ve firari Adil Öksüz'le birlikte darbeyi planladıkları tespit edilen kişilere yönelik operasyon yapıldı. Çalışmalar sırasında tespit edilen ve darbe gecesi Akıncılar Üstü  143 filoda gözaltına alınan Kemal Batmaz'ın, Öksüz'le birlikte darbeyi planlayan ekibin 1 numarası olduğu değerlendiriliyor. Aramalar sırasında Sincan Cezaevi'nde olduğu anlaşılan Kemal Batmaz'ın Kaynak Kağıt Aş.'nin eski genel müdürü olduğu ve 13 Temmuz'da Adil Öksüz'le birlikte ABD'den birlikte döndükleri tespit edildi.   Yürütülen soruşturmada arama kararı çıkartılan 12 kişiden 7'sinin gözaltında olduğu da belirtildi. Soruşturma sürüyor.

ÜÇÜNCÜ SİVİL DE BELLİ OLDU

Akıncı üssündeki üçüncü sivil de belli oldu. Elektronik mühendisi Harun Biniş'in o gece Akıncı üssünde darbeyi yöneten isimler arasında olduğu öğrenildi. Harun Biniş şu anda tutuklu bulunuyor...

O DA "TARLA BAKMAYA" GİTMİŞTİ!

Biniş, darbe girişiminin olduğu gece kalkışmanın merkezi Akıncı üssünde yakalandığı halde pişkin bir ifade vererek "Tarla bakıyordum" diyen Adil Öksüz gibi aynı yerde yakalanmış ve onun da aynı şekilde "Tarla baktığı" iddiasında bulunduğu belirlenmişti.

BATMAZ’A ASKER SELAMI

Soruşturma dosyasında Batmaz’ın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin harekat merkezlerinden biri olan Akıncılar Üssü’nde bulunduğuna ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde rütbeli bir askerin, Batmaz’a asker selamı verdiği anlaşıldı. Batmaz’ın da sorgusunda Adil Öksüz gibi Kazan’a arsa bakmaya gittiğini açıkladığı bildirildi.

İşte Kemal Batmaz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Işık sınırda

Milli Savunma Bakanı Işık sınırda