17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

En düşük suç oranı CHP'li belediyelerde

En düşük suç oranı CHP'li belediyelerde

Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, en düşük suç oranının CHP'li belediyelerde olduğunu ifade etti.

17 Ekim 2017 Salı 14:40 SİYASET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Enis Berberoğlu hakkındaki karar bozuldu ama kendisi hala hapiste. Bozulmuş kararın tutukluluğu olur mu? Yargıyı yeniden ayağa kaldırmak bizden çok yargının görevi. Eğer olmayan bir suçtan bir kişi hala hapisteyse onu dışarı çıkarmak yargının görevidir. Anayasa Mahkemesi bu ülkenin teminatıdır.

Anayasa Mahkemesi'nin AİHM'den önce adaleti dağıtması lazım. Yargıya büyük görevler düşüyor. Umarım Anasaya Mahkemesi daha önce verdiği kararların arkasında durur ve kararını verir.

"ECEVİT'E DİL UZATMADAN ÖNCE AĞZINI YIKA"

Bülent Ecevit her zaman ülkenin çıkarlarını savunmuştur. Siz ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken Ecevit'e dil uzatırsanız dur önce bir ağzını yıka sonra Ecevit'i ağzına al. Rahmetli Ecevit ne yaptı, cebini mi doldurdu. Bir fotoğraftan yola çıkıp onu eleştiriyorsunuz. Askerin başına çuval geçirilirken bu beyefendi neredeydi? Ege adaları işgal altında beyefendiden tık yok. Ecevit gitti birisinin dizine mi çöreklendi? Sen o fotoğrafını görmüyor musun? Millet aç, sen saraylarda yaşayacaksın. Yasakların yolsuzluğun olduğu bir ülkede demokrasiden söz edemezsiniz. Kabile devlette kabilenin reisi vardır. Kabile reisi bu kanun isteseniz de istemesenizde çıkacak diyor. TBMM Başkanı demiyor ki, burası TBMM'dir kimse müdahale edemez. Bunun adı kabile devletinin kabile reisi. Kendi can ve mal güvenliğini korumak için bana 1500 silah ver diyor. Buna izin vermeyeceğiz. Beyefendinin ABD ile ilişkileri düzeltmek için ödediği para yaklaşık 77 milyon dolar. Lobi şirketlerine ödendi. İlişkiler düzeldi mi, hayır. Bir kabile reisi her önüne gelen tarafından kandırılıyorsa o kabileyi yönetemez.

İTHAL ET TEPKİSİ

Sırbistan'dan 5 bin ton et ithal edeceğiz. 2010'de et ithalatına 6 liradan başladık, bugün 14 lira. Herkes kendi ülkesinin besicisini korur biz nasıl cezalandırırız diye vergileri indirdiler. Karkas ette gümrük vergisini indirdiler. Et ucuzlamadı. Kıymanın kilosu 40-45 lira. Nasıl bu hale geldik, kim kazanıyor? Et ithal ettiğiniz ülkenin besicisi kazanıyor. Et deyince aklımıza kasap gelir. Sırbistan'dan et alacaklar. Bizim aklımıza Sırbistan kasabı geliyor. Bir gecede 8 bin Bosnalı Müslüman katledildi. Gidiyorsun tokalaşıyorsun 5 bin ton et alıyorsun. Bunlar besmelesiz kesildi, bunların saraya gitmesi lazım. Çiftçi kazanmıyor, emekliye bir şey vermedi, işçi asgari ücrete mahkûm edildi. Kazanan kim? Size bir sır vereyim, faiz lobisi alıyor. Bu ülkenin bütün insanları bir avuç faizciye çalışıyor. Yaklaşık 3 yıllık sürede vatandaşların bankalara ödediği faiz 127 milyar lira. Bir de Türkiye'nin dışarıya ödediği faiz var. 15 yılda ağustosa kadar Türkiye'nin yabancıya ödediği faiz 144 milyar dolar. Bunu ben mi ödüyorum?

Siz faizciye çalışırsanız işsizlik olur. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. İşsizlik bir sosyal yaradır. Bütün devletlerin ana mücadele alanı işsizliktir. Bir ailede işsiz varsa o ailede huzur yoktur. 7 milyon işsiz olan bir ülkede huzur olmaz.

BM sentetik uyuşturucu kullanımında ölümlerde Türkiye'nin Avrupa birincisi olduğunu söylüyor. Yazık günah değil mi bu çocuklara. Son 10 yılda uyuşturucu nedeniyle cezaevinde yatanların sayısı yüzde 10 arttı. Uyuşturucudan yatan hastaların yüzde 11'i 15 yaşından küçük çocuklar. Kendi çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz.

"EN DÜŞÜK SUÇ ORANI CHP'Lİ BELEDİYELERDE"

Bir önlem alınıyor mu? Onların derdi faizçilere nasıl daha fazla para kazandırabiliriz. Suç oranının en düşük olduğu belediyeler CHP'li belediyelerdir. Bunu iddiada ediyoruz, ispat da ediyoruz. Uyuşturucu ile mücadele konusunda CHP'li belediyeler önemli adımlar attı. Uyuşturucu satan üretenlere en ağır cezalar verilmelidir. Ortadoğu kaynıyor.

Biz zamanında bu Ortadoğu bataklığına girmeyin dedik. Ortadoğu bataklığı kimseye hayır getirmez dedik. Siz bu konuyu bilmiyorsunuz dediler. Dün 4 şehidimiz geldi. Onlar strateji ürettiler, İdlib'e gitmek zorunda kaldılar. Gidilmesi gerekiyorsa gidilmeli dedim. Ortadoğu bataklığına bu ülkenin gariban çocuklarına çıkarıyorsun. Ortadoğu bataklığına sen sokmadın mı?"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Gökçek, Erdoğan’a anketlerle gidecek

Gökçek, Erdoğan’a anketlerle gidecek